שתף קטע נבחר

יהדות התורה תתמוך בתקציב

נמצאה פשרה בנוגע תקצוב הסעות לבתי הספר של המפלגה

יהדות התורה צפויה לתמוך בהצעת התקציב, זאת לאחר שלדברי חברי הכנסת שלה, נושא התקציב להסעות לילדי החינוך העצמאי עד סוף 2002 נפתר חלקית. תקציב זה מוערך ב-4.5 מיליון שקלים.
אמש הורה מנהיג הציבור הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב לחברי הכנסת של סיעת "דגל התורה" להתנגד להצעת התקציב, אם לא תוסדר העברת תקציב להסעות.
ב"דגל התורה" טוענים כי הם חזרו לממשלה לאחר המשבר הקודם רק לאחר שהובטח להם שתקציב זה יוסדר. עם זאת, במפלגה לא היו מעוניינים ביצירת משבר רשמי, וחבריה חששו להצטייר שוב כ"סחטנים", ולכן חיפשו פשרה בסיעה.
המשבר הפוליטי גרר שלל פרשנויות בסיעות החרדיות, בהן זו של מזכיר מועצת החכמים של ש"ס, רפאל פנחסי, שהתנבא: "לא יהיו בחירות. ממשלת האחדות אולי תתפרק, אבל תמשיך ממשלת ימין צרה עד אחרי הפריימריז בליכוד. אם שרון יפסיד לביבי הוא ימשוך עד הבחירות הבאות".
גם יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, התייחס אתמול לנושא ואמר למקורביו: "אם הממשלה תפורק במצב הביטחוני הנוכחי - זו פשיטת רגל של המערכת הפוליטית". דרעי גם חיווה את דעתו איך צריך ראש הממשלה שרון לפתור את המשבר: "זה פשוט: במפלגת העבודה הוחלט על התנגדות לתקציב, לא על פרישה מהקואליציה. לכן אריק צריך להודיע על דחיית ההצבעה על התקציב עד אחרי הבחירות לראשות מפלגת העבודה ב-19 בנובמבר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים