שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ערוץ הספורט יספוג קנסות כבדים

  יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין קובעת כי ערוץ הספורט ביצע שורה של מהלכים, העומדים בניגוד מוחלט להסכם שאיפשר את עלייתו של 'חמש פלוס' לאוויר. בעקבות שורת ההפרות יוטלו על הערוץ קנסות בגובה של למעלה משני מיליון שקלים. ערוץ הספורט: הופתענו לקבל את המכתבים

  יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין, עו"ד דורית ענבר, שלחה שורת מכתבים לחברות הכבלים והלווין, בהם היא קובעת כי ערוץ הספורט ביצע שורה של הפרות של חוק התקשורת, הכללים והוראות אישור הערוץ, אשר ניתן לפני כשנה לצורך עלייתו לאוויר ושידורו של ערוץ חמש פלוס. בחלק מן המכתבים מודיעה ענבר על כוונתה להטיל קנסות גבוהים על ערוץ הספורט בשל אותן הפרות.
  עיקר ההפרות נוגעות לפגיעה מתמשכת באיכותו של ערוץ הספורט, אשר בחבילת הבסיס של מנויי הכבלים והלוויין (הערוץ אשר הצפייה בו אינה כרוכה בתשלום נוסף).
  ל-ynet נודע כי גובה הקנס עבור כל הפרה עומד על 70 אלף שקלים. לפיכך יוטל קנס בגובה 560 אלף שקלים בגין 8 הפרות, על כל אחת מחברות הכבלים - מת"ב, ערוצי זהב ותבל וכן על חברת הלוויין 'יס'.

  "פגיעה בציבור המנויים ובאוהדי הספורט"

  "מבדיקות קפדניות שנערכו באגף הפיקוח של המועצה, נמצא כי מפיקי ערוץ הספורט הפרו את הוראות האישור שניתנו לשידורו של ערוץ חמש פלוס", מסבירה עו"ד ענבר. "אין ספק כי איכות ערוץ הבסיס נפגעה כתוצאה מכך באופן שגרם פגיעה בציבור המנויים ובאוהדי הספורט".
  במועצה הבהירו כי הם "עומדים וימשיכו לעמוד על המשמר, על מנת לוודא כי הערוץ יעמוד בהוראות בהן הוא מחוייב, אשר מטרתן להגן על ציבור הצרכנים, זאת במקביל להבנה שקיצוץ בתקציב הערוץ הינו מחוייב המציאות".
  עו"ד ענבר קבעה, בין השאר, כי ערוץ הספורט שידר את חצי גמר גביע אופ"א בעונה שעברה, משחקים מגביע הליגה האנגלי ומן הליגה הראשונה באנגליה, ואת משחקי חצי גמר גביע הטוטו בערוץ חמש פלוס בניגוד להוראות ולהסכם, המחייבים שידורים אלו בערוץ הבסיס. כמו כן נקבע, כי חלה פגיעה ברורה באיכותה של מהדורת "חדשות הספורט" המשודרת בחבילת הבסיס (אותה מהדורה אשר חזרה רק לאחרונה ללוח השידורים, ב-19:30).
  באותו מכתב גם קובעת עו"ד ענבר כי הערוץ הפר את ההוראה המחייבת לשדר משחקים מליגת ה-NBA בערוץ הבסיס בשעות הנוחות לצפייה לקהל הישראלי.

  זהירות - מיתקפת פרומואים!

  במכתב אחר קובעת עו"ד ענבר כי ערוץ הספורט קידם באמצעות ערוץ הבסיס את שידוריו של ערוץ חמש פלוס באופן שהיה בו כדי לפגוע בצופי ערוץ הבסיס, שבחרו שלא לשלם בעבור ערוץ ספורט נוסף. ענבר קובעת כי תדירות ההפניות והקדימונים ('פרומואים') והיקפיהם עוברת את גבול הסבירות וגורמת לצופי ערוץ הבסיס להפוך ל"קהל שבוי".
  יו"ר המועצה מוסיפה כי ערוץ הספורט הפר את תנאי האישור שניתנו לו בכך שקיצר, באופן חד צדדי, את אורך יום השידור בערוץ הבסיס. גם בגין הפרה זו מודיעה ענבר על כוונתה להטיל עיצומים. במכתב נוסף קובעת עו"ד ענבר כי הערוץ הפר את מחויבויותיו להשקעה בהפקות מקור, הן בשנת 2000 והן בשנת 2001. במכתב נדרש הערוץ להשלים חובותיו אלה בעתיד.
  ראש אגף הפיקוח במועצה שלח מכתב נוסף לחברות הכבלים והלווין בו נתבקשו להביע עמדתן בשורה של נושאים, בהם הפרות לכאורה של איסור הפרסומת, אי העברת נתונים אל המועצה כנדרש, שידור הודעות חסות באופן מוגזם והסרת אולפן ליגת האלופות משידורי ערוץ הבסיס.
  במועצה מציינים, כי מכתבי ההפרה נשלחו לאחר בחינה מעמיקה ולאחר שניתנו למפיק הערוץ הזדמנויות שונות להגיב על הדברים והוא כשל מלעשות כן בחלק הארי של המקרים.
  מערוץ הספורט נמסר בתגובה: "ספורט חמש מופתע היה לקבל את מכתבי ההפרה מהמועצה, במיוחד לאור העובדה כי כל הנושא נמצא בטיפול שוטף בין הצדדים. בשלב זה בודק ערוץ הספורט את העניין כדי לטפל בו בצורה הטובה ביותר".


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חמש פלוס. קנסות כבדים
  צילום: ערוץ הספורט חמש פלוס
  מודי בראון באולפן ליגת האלופות. ואיפה הערוץ הבסיסי?
  צילום: ערוץ הספורט חמש פלוס
  מומלצים