שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גובשה אמנה לשידור אירועי ספורט מרכזיים
  האמנה, שתבטיח את שידורם של אירועי הספורט החשובים בערוצים הנקלטים על ידי מרבית הציבור, גובשה בישיבת ועדת החינוך והתרבות של הכנסת. יו"ר הוועדה, חבר הכנסת זבולון אורלב: "כאשר קיים אינטרס ציבורי הוא גובר על האינטרס הכספי"

  אמנת שידורי ספורט חדשה, שעשויה להבטיח את שידורם של ארועי ספורט מרכזיים ברשתות טלויזיה ארציות, גובשה היום (ב') בישיבת ועדת החינוך והתרבות בכנסת. האמנה, שהוצעה על ידי יו"ר הוועדה, חבר הכנסת זבולון אורלב והמוסכמת על כל גופי השידור, קובעת כי אירועי ספורט מרכזיים וחשובים ישודרו בצורה שתאפשר למרבית הציבור לצפות בהם.
  אמנה זו עשויה לפתור בעיות כמו אלו שנוצרו לפני המשחקים של נבחרת ישראל בטורניר מוקדמות המונדיאל האחרון, כאשר חלקם שודרו בערוץ הספורט וכך מי שלא היה מחובר לרשתות הכבלים לא יכול היה לצפות בהם. בניגוד לעבר, כאשר המשחקים של הנבחרת היו משודרים בערוץ 1, נאלץ חלק מהציבור לוותר על הצפיה בהם.
  אירועי הספורט המרכזיים, כפי שהוגדרו בישיבה, הינם:
  1. משחקים רשמיים של נבחרות ישראל בכדורגל ובכדורסל לגברים המתקיימים בארץ.
  2. משחקי חצי גמר וגמר בכדורגל ובכדורסל לגברים.
  3. משחק גמר כדורסל לנשים.
  4. משחקים רשמים של חצי גמר, וגמר של נבחרת ישראל בכדור סל לנשים.
  ח"כ אורלב בירך על ההסכמה לאמנה ואמר: "למרות החברה המשוסעת שלנו, אנו רואים שכאשר קיים אינטרס ציבורי לטובת האזרח, הוא גובר על האינטרס הכספי ותוספת של רצון טוב. אפשר לגבש אמנה ואין צורך בחקיקה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  נבחרת ישראל. של כולנו
  צילום: רויטרס
  אתר הכנסת
  חה"כ אורלב. "אין צורך בחקיקה"
  אתר הכנסת
  מומלצים