שתף קטע נבחר

בן אליעזר: "אני אמיץ, מצנע חרטא, שרנסקי עגל"

יו"ר העבודה פתח את מסע הבחירות שלו בתשבוחות לעצמו ("תושבי מדינת ישראל עוד יתפללו בשבילי") ובהשמצות יריביו (בגלל רמון "דודה שלי משלמת 500 שקל לתרופות בחודש")

בשעות אחר הצהריים (יום ב') פרש בנימין בן אליעזר סופית מתפקידו כשר ביטחון, עם כניסתו של שאול מופז לתפקיד. שעתיים אחר כך הוא כבר ערך כנס בחירות ראשון לקראת הפריימריס בעבודה בעוד כשבועיים.
בכנס, שהתקיים בגבעתיים, תקף פואד את שרון, את המתמודדים מולו חיים רמון ועמרם מצנע - ושיבח את עצמו. "כולם, ובראשם אנשי הסיעה שלי, לא נתנו לי קרדיט אחד קטן להוביל עד הסוף, הייתי לבד", התלונן.
פואד פנה לקהל, שהורכב ברובו מגימלאים, ואמר כי נלחם כדי להחזיר להם ארבעה אחוז מהקיצבה שקוצצה. "אמרתי לאריק שאני הולך עם המהלך הזה עד הסוף, זה לא הועיל בדבר. כשהיינו לבד אמרתי לו 'אני הולך לפוצץ את זה, רק שנינו יודעים את המספרים. מאות מליונים הזרמנו לאבטחה בהתנחלויות'".
פואד תקף גם את שר השיכון נתן שרנסקי ואמר: "כשאני הייתי שר שיכון העלתי את העזרה לאמהות החד הוריות בשכר דירה מ-500 שקלים ל-1,200 שקל. שרנסקי יושב לי כמו עגל. תילחם! תעשה משהו! לאן אתה שולח את האשה עם מאה דולר?".
פואד אמר על עצמו כי הוא אדם אמיץ. "התפטרתי מתפקיד שר הביטחון ועוד לא היה כדבר הזה בישראל. צריך אומץ בשביל זה ואומץ לב ליווה אותי בשנה ו-10 חודשים שאני בממשלה ואני לא מצטער על רגע, כי בלי זה לא הייתי מצליח לעצור את שרון, הצלחתי למנוע כיבושים מחדש. תושבי מדינת ישראל עוד יתפללו בשבילי ימים ולילות בגלל הגדר הבטחונית שהקמתי".
פואד גם תקף את רמון ועל תיפקודו כשר בריאות בזמנו ואמר: "דודה שלי משלמת כל חודש 500 ש"ח על תרופות". את מצנע הגדיר פואד כ"חרטה ברטה".
בסופו של דבר אמר פואד: "אנחנו בשנה של הכרעה, יש לנו בעיות קשות, צריך ללכת ולהביא לסיום המאבק ולצאת לדרך. לעשות סדר חדש, סדר עדיפויות נכון... רק אני יכול לנצח את שרון".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משתלח. בן אליעזר
צילום: רויטרס
מומלצים