שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שלמה שרף / לשום לא הייתה ברירה נגד בית"ר
  "במצב שנוצר, כאשר ז'וטאוטאס ומחליפו אלמושנינו, יחד עם אג'יופור, פצועים ומחוץ לסגל - לא נותרה ליצחק שום כל אפשרות תמרון מתקבלת על הדעת". שלמה שרף על התבוסה של חיפה בטדי

  ההפסד לבית"ר ירושלים לא גורע מהרושם שהשאירו ההצלחות של מכבי חיפה בתקופה האחרונה. זה קורה להרבה קבוצות אחרי רגעי שיא. ובכל זאת, קיימות עדיין תמיהות לגבי שני אספקטים של התבוסה בטדי. 1. בית"ר ירושלים, הגיעה למשחק כשהיא בתקופה גרועה במיוחד. 2. לא ייתכן שמכבי חיפה תתפרק בצורה כזו. גם להפסיד צריך לדעת.
  הגורם העיקרי לערב הקשה שמכבי חיפה עברה, פרט ליכולת הטובה של בית"ר הראויה לכל שבח, הוא חסרונם של מחליפים ברמה נאותה בהגנה. לקבוצה בסדר גודל של מכבי חיפה, המשחקת בליגת האלופות, אסור להיקלע למצב שבו היא מאבדת את האיזון בגלל חסרונם של שלושה שחקנים בהגנה.
  הקבוצות הבכירות באירופה מחזיקות סגלים גדולים, המאפשרים להן לעשות חילופים רבים מבלי להפגע. למשל, לה קורוניה הופיעה למשחק מול באיירן מינכן עם 7 מחליפים, אבל זה לא הפריע לה לנצח 1:2. לא בטוח ש-11 הבכירים של לה-קורוניה היו משיגים תוצאה דומה.
  במצב שנוצר, כאשר ז'וטאוטאס ומחליפו אלמושנינו, יחד עם אג'יופור, פצועים ומחוץ לסגל - לא נותרה ליצחק שום כל אפשרות תמרון מתקבלת על הדעת. הברירה היחידה שלו הייתה לשחק עם וואליד באדיר כקשר אחורי יחיד, אבל באדיר כבר מזמן לא מילא את התפקיד החשוב הזה. הוא שכח מזמן לעשות את העבודה ההגנתית, ושכח גם שז'וטאוטאס לא נמצא מאחוריו לסגור. הוא היה חייב למלא את התפקיד שלו באחריות גדולה יותר.
  חוסר הברירה של שום הביא למצב אבסורדי ברמה הזו, כשנאלץ לצוות שחקן התקפה בתפקיד המיועד לקשר דפנסיבי נוסף. תוסיפו לכך את יכולתו החלשה של פראליה, הזקוק כנראה ליותר זמן מנוחה בין משחק למשחק, ותבינו איזה בור היה בקישור.
  הרבה דובר בימים האחרונים על יכולתו הלא משכנעת של דודו אוואט. לא בטוח שהסיבות הן מקצועיות בלבד, הרי יש לו מאמן צמוד וכל התנאים האחרים. חוסר ריכוז וחוסר שקט נפשי, סיבות לא לגמרי מקצועיות, היו הגורם לחלק מהשערים. ייתכן ששוער מחליף מנוסה היה מאלץ את דודו להיות באותה רמת כוננות דומה בכל משחק.
  וחוץ מזה, מה קרה ליעקובו מאז המשחק הגדול נגד אולימפיאקוס? גם אצלו קיימת הבעיה המנטאלית של שחקנים צעירים, המאבדים את הכיוון עם התהילה. אני מבין שהוא לא ישחק היום בראשל"צ בגלל פציעה, אבל בכל מקרה היה טוב להוציא אותו למשחק או שניים מההרכב, לתת לו להירגע. ראו את מקרה טל בנין, שחזר אחרי ספסול - ומפגין יכולת משופרת.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערן (יופי) כהן
  שלמה שרף
  צילום: ערן (יופי) כהן
  צילום: איי פי
  לא היתה ברירה. שום
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  שכח לעשות הגנה. באדיר (מימין)
  צילום: איי פי
  מומלצים