שתף קטע נבחר

הקמפיין של כו-לם: המשבר הכלכלי

התעמולה כבר החלה, כשבמוקד דו"ח העוני : עמיר פרץ האשים את הממשלה ברשימת העניים ההולכת ומתארכת. ח"כ פינס: "חצי מיליון הרעבים ללחם בישראל הם שהפילו את שרון". יו"ר סיעת ש"ס: חבל שנתניהו וליברמן הביאו להקדמת הבחירות "בשעה קשה זו"

החל מהבוקר (יום ג'), בו הודיע ראש הממשלה, אריאל שרון, כי הוא מוכן לבחירות בתוך 90 יום, נפתח מסע התעמולה של כל המפלגות שיתמודדו בבחירות לכנסת ה-16. מצבה הכלכלי של ישראל ובתוכו דו"ח העוני והמספרים הקשים המתארים מיליון ומאה אלף עניים בישראל יככבו במערכת הבחירות הנוכחית. המתקפה על שרון ומדיניותו הכלכלית היתה הבוקר חסרת תקדים בהיקפה.
גם ראש הממשלה לשעבר, נתניהו, מתכונן להתמודד על ראשות הליכוד על גב המשבר הכלכלי ולכן הוא יפנה לציבור בחודש הקרוב עד לקיום הפריימריז עם תלונות והאשמות בנושא הכלכלי.
עמיר פרץ, יו"ר עם אחד, האשים הבוקר את הממשלה ברשימת העניים ההולכת ומתארכת: "פירוק הממשלה הוא הצעד הראשון להצלת המשק. התפוקה היחידה שממשלת ישראל הוציאה מתחת ידיה היא רבבות עניים חדשים וילדים רעבים מדי יום. ככל שימי הממשלה יהיו קצרים יותר - כך קצב ריבוי העניים החדשים ייבלם והאסון החברתי ימנע".
מפלגת העבודה, שאך לפני ימים אחדים פרשה ממשלת האחדות, תעשה כל שביכולתה להתנער מכישלון המדיניות הכלכלי ואותות המיתון ובכירים בעבודה אומרים כי יעצימו את ההסברה בכל הקשור להתנגדותם לתקציב בממשלה ובכנסת.
מזכ"ל העבודה ח"כ אופיר פינס אמר היום כי "חצי מיליון הילדים הרעבים ללחם בישראל הם שהפילו את שרון". פינס אומר ששרון יזכר כראש הממשלה שהביא מיליון ומאתיים אלף אזרחים לחרפת רעב. שרון הבטיח שלום וביטחון ורווחה כלכלית אך העדיף את ההתנחלויות על גבן של עיירות הפיתוח. היום ברור כי המלך שרון הוא עירום".
ראש הממשלה שרון ישלוף מול העבודה את הקלף אותו גילה כבר הבוקר. את תביעות העבודה הוא מכנה "סחטנות פוליטית שאין להיכנע לה". ח"כ שלום שמחון (עבודה) מתרעם. "זו חרפה שראש הממשלה מכנה דאגה לגימלאים, לסטודנטים ולאימהות חד הוריות סחטנות פוליטית. שיקולים פוליטיים וחשש מבוחריו המתנחלים הביאו את ראש הממשלה לסרב לדרישות העבודה ולכן אין לו את מי להאשים בהקדמת הבחירות זולת את עצמו", אמר שמחון.

שריד מברך; לפרץ "אין בעיה"

ראש מרצ, ח"כ יוסי שריד, אמר בתגובה להודעת ראש הממשלה על הקדמת הבחירות: "ברוך שפטרנו מעונשה של ממשלה זו".
שריד הזכיר כי כבר לפני יותר משנה הגדיר את הממשלה ככשלון מוחלט בכל התחומים, "אז היו עדיין אנשים שסברו שההגדרה בוטה מדי, אולם היום הכל מודים שמדובר בכשלון חרוץ שאיש אינו מוכן לקחת עליו אחריות ולכן שרון גם לא הצליח להקים קואליציה", אמר שריד.
יו"ר סיעת ש"ס, יאיר פרץ, אמר כי לתנועתו אין בעיה עם הקדמת הבחירות. "אנחנו ערוכים מבחירות לבחירות. אין לנו פריימריז. הפעילים קיימים, הסניפים קיימים, התשתית קיימת. נותר לנו רק לצאת לשטח".
פרץ מתח ביקורת על ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו ועל סיעת 'האיחוד הלאומי - ישראל ביתנו'. לדבריו, "הפרישה של מפלגת העבודה הייתה בלתי אחראית ונבעה משיקולים אישיים. אבל לאחר שהם פרשו, חבל מאוד שאנשים מסוימים, כמו 'האיחוד הלאומי' ונתניהו, אצה להם הדרך, והולכים בשעה קשה כזו לבחירות". פרץ הביע "תמיהה" על דבריו של יו"ר מפלגת העבודה, בנימין בן-אליעזר: "הוא אומר שהממשלה נכשלה בעניין הכלכלי והביטחוני, ואני שואל: איפה הוא היה?"

בהכנת הידיעה השתתף אבישי בן חיים

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פואד. הכלכלה על סדר היום
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
נתניהו. יגיב אחר הצהריים
צילום: רויטרס
מומלצים