שתף קטע נבחר

נתניהו: "אסכים לכהן כשר חוץ". הנאום המלא

רה"מ לשעבר: "אנחנו עומדים בפני אתגרים קשים וערב מלחמה עם עיראק; ברגע הזה חובה לעשות כל שניתן כדי לעזור למדינה; בבחירות הקרובות הליכוד יכפיל את כוחו"

ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, הצטרף לגל מסיבות העיתונאים, שהתקיימו בירושלים מאז הבוקר (יום ג'), כאשר נודע על החלטת רה"מ לפזר את הכנסת ולהקדים את הבחירות. בנאום פייסני הודיע נתניהו על הסכמתו לכהן כשר חוץ בממשלת שרון, וקרא להגיע להכרעה הוגנת על הנהגת 'הליכוד'. נאום נתניהו - הנוסח המלא:
"כפי שידוע לכם, לפני שנתיים ויתרתי על ראשות הממשלה, כי היה לי ברור שבכנסת הנוכחית, עם 19 מנדטים של הליכוד, לא ניתן להוביל את המדיניות שדרושה למדינה כדי לחלצה מהמצוקות ומהבוץ בו היא נמצאת. לפני יומיים אמרתי את אותם הדברים לראש הממשלה. אמרתי לו שצריך לעשות את הדבר הנכון בשביל המדינה והליכוד, וזה ללכת לבחירות חדשות, בה יוכל הליכוד להכפיל את כוחו ונוכל להשיג רוב מוחץ לקואליציה שנקים.
"אמרתי גם שלשום שבהתמודדות ביננו נקפיד על התמודדות הוגנת ונקייה, וכל אחד יציג את עמדתו. אני אציג את הפתרונות שאני מאמין שאפשר לעשות. נקים ממשלה של פתרונות, שתצעיד את המדינה קדימה. החברים יכריעו, ולאחר ההכרעה נלך יחד.
"ראש הממשלה ואני עבדנו יחד, כשהוא היה שר חוץ בממשלתי. כל אחד שם את טובת המדינה לנגד עיניו, ואין שום סיבה שלא נעשה זאת גם עכשיו. אחדות מושגת באופן של הכרעה דמוקרטית וקבלת דין הבוחר. מי שינצח יוביל, ומי שלא – ילך אחרי המוביל ויתמוך בו.
"הבוקר שמחתי לשמוע שראש הממשלה הגיע להבנה הזו. שמחתי לשמוע שהוא עשה את הדבר הנכון בשביל המדינה – ואני מדגיש, לא 'הרע במיעוטו' אלא הדבר הנכון. אנו גם יודעים שאנחנו נמצאים כיום במצב ביטחוני קשה ביותר, וערב מלחמה בעיראק. ומאחר שרה"מ עשה את הצעד הנכון, והוא הולך לבחירות, ומאחר שאנחנו עומדים בפני אותם אתגרים במישור הבינלאומי, הודעתי שאני מוכן במלוא האחריות הלאומית לקבל על עצמי את תפקיד שר החוץ של מדינת ישראל.
אני חושב שברגע הזה חובה לעשות כל מה שניתן כדי לעזור למדינה. נתעלה על הקשיים והבעיות, ועל השיקולים האחרים. אני חושב שבתקופה של 90 יום יכולים לקרוא הרבה מאוד דברים, ואני אעשה כל מה שאני יכול כדי לתת שקט.
"הודעתי לפני שנתיים שאצטרף רק לממשלה שעושה את הדבר הנכון. דעת הקהל בישראל השתנתה לחלוטין בשנתיים האלה, הבית הזה כבר לא משקף את רצון הציבור. הפעם אמרתי, שאם הממשלה תעשה את הדבר הנכון, בהחלט אשמח לקחת על עצמי את המשימה, ולעזור ככל שאוכל עד הבחירות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
ממשלה של פתרונות. נתניהו
צילום: ערוץ 2
מומלצים