שתף קטע נבחר

הערכה: הפריימריז בליכוד - עוד כשלושה שבועות

מחלוקת בין שרון לנתניהו: ראש הממשלה רוצה בחירות מוקדם ככל האפשר, בעוד כשבועיים; שר החוץ הנכנס רוצה עוד חודש לפחות, כדי להתארגן. בליכוד מעריכים: השניים יתפשרו על מועד בסוף נובמבר

בליכוד מעריכים שהבחירות הפנימיות לראשות התנועה ייערכו בעוד כשלושה שבועות - בסוף חודש נובמבר. המועד המדויק עשוי להיקבע בפגישה שתיערך הבוקר (ד') בין ראש הממשלה, אריאל שרון, לבין בנימין נתניהו, כדי לדון במינויו של נתניהו לשר חוץ.
שרון כינס אמש את שרי הליכוד לדיון בעקבות הכרזתו על הקדמת מועד הבחירות. בישיבה הוא אמר שהוא מעוניין לקיים את הפריימריז במהירות האפשרית, וכי המועד הרצוי מבחינתו הוא בעוד שבועיים.
שר המשפטים, מאיר שטרית, שדיבר בשם נתניהו, אמר שהוא זקוק לחודש לפחות כדי להיערך להתמודדות. מקורבי נתניהו מסבירים שהוא זקוק לזמן נוסף משלוש סיבות: כדי שיוכל להציג את עמדותיו בפני הציבור - "לשרון הייתה הזדמנות להציג את עמדותיו במשך שנתיים", אומרים המקורבים; כדי שיוכל לבנות מנגנון משלו - "לביבי אין מצודת זאב", אומרים אנשיו; וכדי שיוכל לוודא שמנגנון הבחירות של הליכוד פועל תחת פיקוח נאות ואין בו אי-סדרים, כפי שלטענת המקורבים היה בבחירות לוועידה לפני מספר שבועות.
להערכת גורמים בליכוד, שרון ונתניהו ייאלצו להתפשר ביניהם, והמועד ייקבע לסוף חודש נובמבר.
השר לאיכות הסביבה, צחי הנגבי, אמר אמש בהקשר זה: "צריך לגמור את ההתמודדות הזאת כמה שיותר מהר כדי להתפנות בהקדם האפשרי למתמודד העיקרי - מפלת העבודה".
את יו"ר הליכוד יבחרו כ-305 אלף מתפקדי התנועה. כרגע יש מועמד נוסף על שרון ונתניהו: משה פייגלין. מועמדותו של פייגלין עשויה להביא לסיבוב נוסף בפריימריז, וקרוב לוודאי שיופעלו עליו לחצים להסיר את מועמדותו.
שבוע עד שבועיים לאחר הפריימריז ייבחרו חברי הכנסת של הליכוד על-ידי כ-2,700 חברי המרכז. זאת בניגוד למצב בעבודה, שבה גם חברי הכנסת נבחרים בפריימריז פתוחים.
בישיבה עם ראש הממשלה שאלו שרי הליכוד את ראש הממשלה מה בדעתו לעשות עם תיקי השרים שהתפנו כאשר התפטרו שרי העבודה, והאם שרים בליכוד יקבלו אחריות זמנית על חלק מן התיקים. שרון אמר לשרים שיחזיק בעצמו את התיקים עד תום הפריימריז.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. במהירות האפשרית
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
נתניהו. אין לו מצודת זאב
צילום: רויטרס
מומלצים