שתף קטע נבחר

לראשונה: הומוסקסואל מוצהר במועצת עיריית ירושלים

סיעת "ירושלים עכשיו" כינסה מסיבת עיתונאים והודיעה על החלפת שלושה מחבריה בנציג רפורמי, ערבי וכן ג'רי לווינסון, הומוסקסואל שאמר הערב: "הגיע הזמן שיבינו כולם שירושלים עיר מגוונת"

בפעם הראשונה בהיסטוריה של ירושלים, יכהן נציג הומוסקסואל מוצהר במועצת העיר. ג'רי לווינסון, יו"ר ה"בית הפתוח" והנציג החדש במועצה אמר כי "זאת אמירה חשובה מאוד, שירושלים היא עיר פלורליסטית, והמועצה חייבת לייצג את כל הקהילות שחיות בה".
אחר הצהריים קיימה הסיעה "ירושלים עכשיו" מסיבת עיתונאים בירושלים, בה היא הודיעה על התפטרותם של שלושת חברי הסיעה במועצת העיר ירושלים. החברים הציגו את מחליפיהם מטעם הסיעה במועצת העיר.
שלושת המועמדים החדשים הם: ג'רי לווינסון, הרב דוד לזר, נציג היהדות המתקדמת, ועו"ד עוסאמה סעדיה, נציג ערביי העיר. לווינסון: "חברי סיעת 'ירושלים עכשיו' החליטו משיקולים שונים להתפטר ולמנות במקומם שלושה אנשים שמייצגים קהילות שלא זכו עד כה לייצוג בירושלים, ואני מדבר על ערביי ירושלים, הקהילות הלא-אורתודוקסיות, והקהילה ההומו-לסבית, שהיא קהילה גדולה וחשובה בעיר, שמונה להערכתי עשרות אלפי אנשים, ואני שמח על כך שייצוגם במועצה נפל בחלקי".
"במועצת עיריית ירושלים יושבים לרוב אנשים חרדים, ואם הם יאמרו אמירות גזעניות, אני אגיב", אומר לווינסון ומוסיף: "הגיע הזמן שיבינו כולם שירושלים היא עיר מגוונת. הגיע הזמן להפסיק את הדיכוי שקיים עדיין בחברה הירושלמית כלפי קהילות מסוימות בעיר".
בימיו הראשונים בתפקיד מתכוון לווינסון ללמוד את המערכת, ולאחר מכן לפעול לשלטון וניהול תקין בעירייה. "זה נושא מאוד קרוב ללבי", אומר לווינסון. "יש הרבה מה לעשות בנושא, ואני מקווה שאהיה שופר לתושבי ירושלים במעשים של חוסר צדק חברתי". עוד מוסיף לווינסון: "עד עכשיו לא הגיעה אלי ברכת הצלחה מראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים