שתף קטע נבחר

"רמון יפרוש מהמירוץ ביום שני"

כך אומר ל-ynet מקור פוליטי בכיר. במטה רמון מכחישים בתוקף. ל-ynet נודע כי רמון ומצנע סיכמו שתוצאות 4 סקרים יכריעו מי מביניהם יפרוש מהמירוץ. המנצח בסקרים ברוב גדול: עמרם מצנע

פרסום ראשון: מקור בכיר במערכת הפוליטית מאשר היום (ה') כי חיים רמון יפרוש כבר ביום שני הקרוב מהמירוץ לראשות העבודה, אם לא תחול תזוזה בסקרים לטובתו. מקורות אחרים במפלגת העבודה מאשרים, כי על רמון מופעל לחץ כבד. "חיבור למצנע יביא לתבוסה בטוחה של בן אליעזר בסיבוב הראשון", הם מעריכים.
במטה הבחירות של רמון דוחים לפי שעה את ההערכה כי יפרוש. לדברי בכירים במטה, בחלק מהסקרים מסתכם הפער בין בן -אליעזר לרמון בפחות מארבעה אחוזים, שהם במסגרת סטיית התקן ולכן לא מן הנמנע שרמון הוא שיעלה לסיבוב שני מול מצנע.
"חיים רמון מתמודד ב-19 בנובמבר, נקודה", מצהיר ח"כ איתן כבל, ראש המטה של רמון. "כל מי שאומר אחרת מנסה לחבל בסיכויים של רמון והוא הוזה ממוחו הקודח... אנחנו קוראים היטב את הסקרים והפער מול פואד אינו גדול. כרגע, בגלל שהבחירות הוקדמו והציבור יודע שאלה לא בחירות למלכת היופי, צריך להחליט מי יתן את הקרב הכי טוב מול הליכוד. לפי זה צריך להחליט איזה פתק לשים בקלפי", אומר כבל. גם רמון עצמו מכחיש בתוקף את הדיווחים בנושא ואומר כי "אין כל סיכום עם מצנע".
ל-ynet נודע עם זאת, כי רמון ומצנע סיכמו ביניהם לערוך ארבעה סקרים נפרדים, שתוצאותיהם יכריעו מי מהשניים יפרוש מהמירוץ. השניים סיכמו עוד כי סקר מקיף ומעמיק, במימון איש העסקים ז'אן פרידמן, הוא זה שיכריע בסופו של דבר.
תוצאות הסקר הגיעו לשני המועמדים לפני ימים אחדים, ותוצאותיו הן כי מצנע יזכה ב-46 אחוזים, בנימין בן אליעזר ב-30 אחוזים, וחיים רמון ב-22 אחוזים מקולות חברי העבודה. שלושה סקרים נוספים מעידים על כך, כי עמרם מצנע הוא המועמד המנצח, אולם הסקר של פרידמן מצביע על סחף של מצביעי העבודה לעברו.

מצנע: "התאזרו בסבלנות"

אמש התעמתו רמון ומצנע לראשונה פנים אל פנים בכינוס בתל אביב. בלט בהיעדרו מהכינוס יו"ר המפלגה, בנימין בן אליעזר, שמעדיף שלא להתעמת עם המועמדים האחרים בפומבי. בשיאו של הערב שאל המנחה את רמון ומצנע מדוע, בעצם, הם לא חוברים יחדיו. בתגובה אמר מצנע: "התאזרו בסבלנות, זה עוד יקרה".
שני המתמודדים הרעיפו איש על רעהו דברי שבח. אולם בצידם רמז רמון כי למצנע אין את הניסיון הדרוש להנהגה לאומית. הוא ציין שהנהגת עיר אינה משתווה להנהגה לאומית ורמז שעל מצנע "להשתפשף". מצנע אמר בתגובה שהוא מביא עימו ניסיון עשיר בהתמודדות עם בעיות חברתיות. "מנהיגות היא לאו דווקא עריכת בחירות", הדגיש.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
רמון. יחבור?
צילום איי פי
צילום: אלעד גרשגורן
מצנע. זוכה ל-46% בוחרים בסקרים
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים