שתף קטע נבחר

הקרב בליכוד: נתניהו תוקף, שרון יוצא בשלטי חוצות

נתניהו ב"ג'רוזלם פוסט": המצב הכלכלי הגרוע נובע גם מהעדר מדיניות כלכלית נכונה"; מטה שרון בשלט חוצות ראשון: "העם רוצה שרון". העסק הולך ומתחמם

ההתמודדות על ראשות הליכוד מתחממת: בראיון שהעניק אתמול (ד') לעיתון ג'רוזלם פוסט תקף בנימין נתניהו את יריבו, ראש הממשלה אריאל שרון ואמר: ”המצב הכלכלי הגרוע אינו נובע דווקא מההסלמה החמורה בטרור, אלא מהיעדר מדיניות כלכלית נכונה".
במחנה שרון לא נשארו חייבים: מטה הבחירות שלו העלה היום שלט חוצות ליד קניון איילון ברמת גן בו נכתב "העם רוצה שרון".
חילופי המהלומות באו על רקע הויכוח הראשון שניטש בין השניים בנוגע למועד עריכת הפריימריז במפלגה. שרון מעוניין לקיים את הבחירות המקדימות מוקדם ככל הניתן ובמטהו מסבירים זאת בנימוק שככל שהבחירות יתקיימו מהר יותר, הן יעלו פחות. גורמים שונים מעריכים שסיבה נוספת לחוסר הסובלנות של שרון היא רצונו למנוע מנתניהו שהות נוספת להתארגנות. בסביבת שרון אומרים עוד שידגיש לא רק את הצורך לקיים בחירות בהקדם האפשרי, אלא גם את העובדה שלא ינהל כלכלת בחירות וישמור על מדיניות של אחריות לאומית.
בתגובה אומרים אנשי נתניהו שרק אתמול הורה שרון על שורה של הנחות לחיילים על חכירת אדמה בגליל ובנגב, ואלה מדברות בעד עצמן. עוד הם מדגישים שלעומת שרון, יציג נתניהו במסע הבחירות שלו מסרים של התחלה חדשה, ויציאה מן הקיפאון המדיני-ביטחוני כלכלי. הדגש של נתניהו יהיה על פתרונות כלכליים, הורדת מסים, ביצוע הפרטות במשק ושחרור הכלכלה מכבלים בירוקרטיים שונים. על פי תפיסת נתניהו לא צריכה להיות מניעה להחזיק חשבון מט"ח בחו"ל, דבר שממשלת שרון לא מאשרת.
בסביבת נתניהו מציינים עוד שהכוונה היא לנהל מערכת בחירות פוזיטיבית, ללא השמצות אישיות נגד שרון. המסר יהיה "שרון הוא בסדר, ואיש רב זכויות, אבל הפתרון לעתיד הוא בידיו של נתניהו".
לעומתם בסביבת שרון אמרו גורמים שונים שמסע הבחירות של נתניהו עומד בסימן של "להוציא שם רע לזיקנה", ורמזו על מסרים שלטענתם שיגר נתניהו בנוגע לגילו הצעיר לעומת מתחרהו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון בסדר, אבל העתיד בידי. נתניהו
צילום: רויטרס
צילום: מטה שרון
שרון יוצא בשלטי חוצות
צילום: מטה שרון
מומלצים