שתף קטע נבחר

המירוץ בליכוד: שרון וביבי מתנערים מפייגלין

מחנה שרון ומחנה נתניהו מנסים להרחיק את עצמם מאיש הימין הקיצוני, משה פייגלין, המתמודד על ראשות הליכוד

על רקע העימות המחריף בין מחנות שרון ונתניהו נרשמה היום (ו') תמימות דעים בנושא אחד: שני הצדדים מנסים בימים האחרונים להתנער ממשה פייגלין, איש הימין הקיצוני המתמודד על ראשות התנועה.
מחנה שרון מנסה להדביק את פייגלין למחנה נתניהו. במחנה נתניהו מנסים להתנער מהדימוי הקיצוני, ואומרים שהניסיון להדביק את פייגלין לביבי אינו הגיוני. "צריך לזכור", אומרים אנשי נתניהו, "שבירושלים אנשיו של שרון הלכו עם פייגלין ברשימה משותפת".
פייגלין, העומד בראש תנועת "מנהיגות יהודית", פקד לליכוד עשרות אלפי מתפקדים, מתוכם נכנסו 130 איש לרשימת חברי מרכז הליכוד הכוללת כ-2,700 חברים.
אולם למרות ההישג האלקטורלי לא מעוניין אף מחנה להראות כמקורב לאיש שמזוהה בעיקר עם תנועת "זו ארצנו".
במחנה שרון רמזו היום על קשר הנרקם בין נתניהו לפייגלין, שתכליתו להוביל לעסקה: פייגלין יפרוש מההתמודדות על ראשות הליכוד וימנע מנתניהו את איבוד הקולות שצפוי היה להוביל לסיבוב שלישי.
במחנה נתניהו הכחישו את השמועות מכל וכל, ואמרו שצריך לזכור שפייגלין רץ בירושלים לבחירות לוועידת הליכוד ולסניפים בסיועם של אנשי שרון.

בפוליטיקה - כמו בחדר לידה

בתגובה אמר פייגלין ל-ynet: "אינני מתכוון לוותר על התמודדותי לראשות הליכוד. יש בה מסר סמלי. אני מייצג את האלטרנטיבה האמיתית לדרכם של שרון וביבי, שהיא האלטרנטיבה האמיתית לדרכו של השמאל".
עוד אמר: "המחנה הלאומי נכשל וממשיך בדרך אוסלו. אם נעשה דיל כזה עם ביבי, כל המסר שלנו יירד לטמיון. הניסיון להתנער מהדימוי שלנו הוא מאוד מצער, אבל זו הפוליטיקה ואנחנו יודעים שלא באנו לבית מרקחת. הם אומרים זאת כנראה משום שהם חשים מאויימים, אבל אין לנו בעיה עם זה. אתמול קרוב משפחתי שאל אותי: 'נו, אז מלוכלך בפוליטיקה?' אז שאלתי אותו מתי בפעם האחרונה הוא היה בחדר לידה. אני הייתי חמש פעמים, מלוכלך שם, מגעיל שם, אך שם נולדים הדברים החדשים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
פייגלין. מאוד מצער
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים