שתף קטע נבחר

אלפים הגיעו לכנס התמיכה בתנועת "ישראל אחרת"

תנועת "ישראל אחרת" ערכה אמש עצרת אליה הגיעו כ-5,000 איש. בין התומכים: איש העסקים יוסי מימן. נשיא סלקום, יעקב פרי, הזהיר את ראשי התנועה מפני "כישלון צורב"

כ-5,000 איש גדשו אמש (שבת) את האולם בגני התערוכה בו נערכה עצרת להשקת תנועת "ישראל אחרת", שמתכוונת לרוץ לכנסת בבחירות הקרובות.
בשערי גני התערוכה ניצבו מפגינים מהליכוד ומהעבודה, שהחזיקו בשלטים שקראו להימנע מלבחור במפלגה לא אחראית שאין לה סיכויי השפעה של ממש.
במדשאה הסמוכה לאולם, לצלילי "לא קלה דרכנו", חולק מצע התנועה והבאים הביעו את תמיכתם בה בחתימה. הקהל היה מגוון, אבל בלט בו אחוז צעירים גבוה. "רק צעירות יש פה", הביע את שביעות רצונו מנחם גלעד, בן 53, מקרית אונו. "זה טוב שהצעירים ייתנו את הטון, הם יודעים מה צריך לעשות. אני מאוכזב מהמבוגרים, אני מעריך שרוב האנשים שהגיעו לפה הם מאוכזבי העבודה".

מקימי התנועה: "סותמים את האף וצוללים עמוק"

את הערב הנחה אברי גלעד ובין הנאומים הופיעה שרה'לה שרון בשירי ארץ ישראל. בין הנואמים היו ראשי המפלגה ומקימיה, ביניהם בועז נול, שאמר "אנחנו סותמים את האף וצוללים עמוק, כדי להוכיח לאותם הציניקנים שאפשר לעשות את זה אחרת ופוליטיקאים קטנים שמפרקים ממשלות בשביל פריימריז, הם כבר לא רלוונטיים".
זאב ביילסקי, ראש עיריית רעננה, שהביע תמיכה בתנועה אמר כי "אומרים לי שהם חסרי ניסיון, נאיבים, חולמים, אני רוצה להזכיר לכם שאת המדינה הזו הקימו אנשים חסרי ניסיון, נאיבים וחולמים".
יוסי מימן, איש העסקים התומך בתנועה, הביע את תמיכתו במצע, ואמר "בקשר ליחסים שלנו עם הפלסטינים, כולנו מחכים שערפאת יגיע כבר לפעימת לבו האחרונה ואנחנו יודעים שאנחנו חייבים להכניס להם אחת לכמה זמן, ואנחנו עושים את זה, אבל זה לא מספיק - צריכים לוודא שאם הצד השני ירצה לדבר, יהיה לו עם מי". על המתנחלים אמר כי "היה תהליך של דמוניזציה. אלה אנשים שמדינת ישראל ביקשה מהם כאקט ציוני לעלות על הקרקע. היום המולדת אומרת להם לחזור - נקבל אותם בהצדעה, באהבה ובכבוד".

הקהל עודד את יעקב פרי להצטרף

יעקב פרי, לשעבר ראש השב"כ וכיום נשיא סלקום, עלה לבמה לקול קריאות מהקהל "פרי, קפוץ למים", שהתייחסו להססנותו בנוגע להצטרפות ותמיכה מלאה בתנועה. פרי הזהיר את אנשי התנועה מפני "כשלונות צורבים שאפיינו כוחות צעירים שהנהיגו שינויים משמעותיים בעבר". הוא הביע ביקורת על קמפיין התנועה באומרו כי "חלק מהשלטים היו מרעננים, חלקם - אין מלה אחרת מאשר - מתלהמים. אל לכם לאמץ את השלילה המוחלטת או הביקורת הקיצונית, אלא את הדרך הבונה. אל תקימו לכם אויבים, ואל תפגעו אישית". כמו כן ביקר פרי את היעדרה של התייחסות לעם הפלסטיני במצע התנועה, וקרא לה להוסיף למצע את שינוי שיטת המשטר בישראל למשטר נשיאותי.
הערב הסתיים בשירה של ההימנון הלאומי ואברי גלעד סיכם אותו באומרו כי "מעולם לא רציתי כל כך לשיר את התקווה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלטים מתלהמים. פרי
רוצה לשיר "התקווה". גלעד
מומלצים