שתף קטע נבחר

הרב עובדיה רמז לדרעי לתמוך בש"ס

הרב לא הזכיר את דרעי מפורשות אלא קרא "לכל אדם שהוא ירא שמים", להיתרם "לקראת המצווה הגדולה הזאת"

מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף קרא אמש (שבת) לאריה דרעי, מבלי לנקוב בשמו במפורש, לתמוך בש"ס ולסייע לה בבחירות.
במהלך דרשתו השבועית בבית הכנסת "היזדים" בשכונת הבוכרים התייחס הרב עובדיה לבחירות המתקרבות ועל רקע התהיות באשר לאי תמיכתו של דרעי בש"ס, אמר דברים שפורשו על ידי מקורביו כקריאה לדרעי לתמוך בש"ס במערכת הבחירות.
הרב עובדיה כאמור לא נקב בשמו של דרעי, אך אמר כי הוא "פונה לכל מי ששומע אותי, בין שנמצאים פה, בין אלה ששומעים דרך הלווין. כל אחד ואחד יירתם לקראת המצווה הגדולה הזאת, שיילך להשפיע על אחרים שכולם יצביעו אך ורק ש"ס". הרב עובדיה אמר עוד כי פנייתו מופנית "לכל אדם שהוא ירא שמים, אני לא קורא שמות" והוסיף אמירה נוספת שאף היא פורשה כמכוונת כלפי דרעי - על פי הדברים, מטרת ש"ס אינה "בשביל שיהיה ראש תנועה, כל המטרה לעשות רצון אבינו שבשמים".
עוד אמר הרב עובדיה כי ש"ס מגינה על החלשים. "לש"ס יש מדליה שאנחנו עובדים למען החלשים. הפיטורים שפיטר שרון את שרי ש"ס. למה פיטר אותנו? רצינו לקחת לעצמנו איזה דבר? רצינו להגן על החלשים".
בדרשה גם העלה הרב עובדיה את עניין העלייה הלא יהודית מרוסיה, שאמורה לתפוס מקום מרכזי בקמפיין של ש"ס, ואמר כי ש"ס "זו התנועה שעוצרת שלא יבואו גויים לפה, מביאים לנו גויים, רוצים לאזן בין החרדים לבין הגויים האלה. רוצים לאזן כדי שיישארו הם בשלטון, שלא יעלו החרדים לשלטון, צריך לסכל את עצתם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים