שתף קטע נבחר

בעקבות פשרה בבג"ץ: "ישראל אחרת" תרוץ לכנסת

התנועה תירשם כמפלגה ותציג את תעודות הזהות של תומכיה בתום העיצומים במשרד הפנים. אנשי התנועה: "אנחנו שמחים שנוכל לממש זכות דמוקרטית ואנחנו בטוחים שנצליח"

תנועת "ישראל אחרת" תוכל להשתתף בבחירות לכנסת. על פי הפשרה שהושגה אחר הצהריים (יום א') בבג"ץ, בין רשם המפלגות ובין ראשי התנועה, "ישראל אחרת", תירשם כמפלגה, ותציג תעודות זהות של 100 מתומכיה בתום העיצומים במשרד הפנים.
הפרקליטות מצידה התחייבה שהתנועה תתפרסם עד מחר ברשומות של משרד הביטחון לקראת הבחירות.
איתי בן חורין, ממייסדי התנועה, עתר לבג"ץ ביום חמישי, בטענה כי רשם המפלגות לא מוכן לרשום את התנועה כמפלגה, כיוון ש-100 האזרחים התומכים בה לא יכולים להציג תעודות זהות, בעקבות השביתה במשרד הפנים. לטענת בן חורין, לא ייתכן שבגלל שביתה, התנועה לא תוכל לרוץ לכנסת. בן חורין ביקש לקיים דיון דחוף, כיוון שהמפלגה אמורה להירשם ברשומות עד מחר.
בצהריים אמור היה להיערך דיון בבג"ץ ובהרכב השופטים אמור היה לשבת השופט מישאל חשין. השופט חשין פסל את עצמו, כיוון שהוא מתפקד גם כיו"ר ועדת הבחירות המרכזית ויש בישיבתו בדיון ניגוד אינטרסים.
לבסוף כאמור הושגה פשרה בין הצדדים ומפלגת "ישראל אחרת" משכה את עתירתה. עם זאת, במפלגה אומרים כי אם המדינה לא תעמוד בהתחייבויותיה, והמפלגה לא תופיע מחר ברשומות, הם יחזרו לבג"ץ. "אנחנו מרוצים ושמחים שנוכל לממש זכות דמוקרטית, ואנחנו בטוחים שגם נצליח", אמר בן חורין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
התנועה "תממש זכות דמוקרטית". ישראל אחרת
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים