שתף קטע נבחר

איתם ניהל מגעים לאיחוד הימין; במפד"ל מאיימים בפרישה

השר איתם והח"כ יצחק לוי נפגשו עם אנשי תקומה כדי לדון באיחוד הימין. בעקבות זאת איימו הח"כים אורלב ולנגנטל בפילוג המפלגה

ח"כים במפד"ל מאיימים לפלג את התנועה על רקע האפשרות לאיחוד עם מפלגות הימין. האיומים באו לאחר שנודע לח"כים על מגעים שניהל היום (א') יו"ר התנועה, אפי איתם, עם חברי הכנסת של מפלגת תקומה, אורי אריאל וצבי הנדל, על אפשרות לאיחוד.
נודע כי במקביל, שוקל גם יו"ר המפד"ל איתם, להתפטר מהמפלגה אם לא יתאפשר לו לבחור בעצמו מספר פנים חדשות ברשימת התנועה לכנסת. מרכז המפלגה ידון בסוגיה בשבוע הבא.
בפגישה בין השר איתם והרב יצחק לוי לאנשי תקומה, הוחלט להזמין סקר כדי לבחון כמה מנדטים יקבלו מפלגות הימין אם ירוצו יחדיו לבחירות עם המפד"ל, והאם איחוד כזה אכן כדאי להן. ח"כ אריאל אף אמר כי "הפגישה התנהלה באופן חיובי".
הח"כים זבולון אורלב ונחום לנגנטל זעמו על ניהול המגעים הללו ואיימו בפרישה במקרה והתוכנית תתממש. ח"כ אורלב אמר כי "מסיבות אידיאולוגיות עקרוניות אני שולל מכל וכל אפשרות של איחוד ושילוב המפד"ל עם מפלגת הימין הקיצוני של ליברמן אילון והנדל. אני סבור שאין לאף מנהיג במפד"ל סמכות לדון בכזה איחוד. אני לא רואה עצמי שותף בכזו מפלגה ומי מחליט על איחוד כזה מחליט על להתפלג מהמפד"ל". עוד הוסיף ח"כ אורלב כי מי שיצטרך להתפלג מהמפלגה אלה אותם חברי כנסת שיחתמו על הסכם עם מפלגת הימין ואז המפלגה תשתקם ויהיה ברור מי הקיצוני במפלגה ומי השפוי".

אריה אלדד יתמודד במולדת

בתוך כך, הודיע הערב תת אלוף במילואים, אריה אלדד, לשעבר קצין רפואה ראשי (בין השנים 97'-2000), על הצטרפותו למפלגת מולדת, וכוונתו להתמודד על מקום בכנסת. אלדד הוא גם בנו של איש הימין ישראל אלדד ז"ל.
"בתקופה קשה וגורלית לא יכולתי שלא להביע את עמדתי ולהשקיף מנגד", אמר אלדד. "לכן החלטתי על כניסתי לחיים הפוליטים, לתנועת מולדת באמצעותה אני מקווה לתרום".
יו"ר מולדת, בני אלון, בירך על הצטרפותו של אלדד: "אני משוכנע ביכולתו לתרום למפלגה ולהעברת מסריה לציבור הרחב".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
לנגנטל. נגד האיחוד
אתר הכנסת
אופירה יוחנן-וולק
אורלב. שולל איחוד עם הימין
אופירה יוחנן-וולק
מומלצים