שתף קטע נבחר

הסקר בימין קבע: עדיף למפלגות לרוץ לבד

מהסקר עולה כי המפלגות ישיגו לבדן 16 מנדטים בבחירות ואם ירוצו יחדיו ישיגו 15 מנדטים בלבד. בעקבות זאת דוחים גורמים ב"איחוד הלאומי-ישראל ביתנו" את האפשרות להקים רשימה משותפת עם המפד"ל

גוש ימין שיורכב מ"האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו" והמפד"ל לא ישיג יותר מנדטים מאשר ישיגו המפלגות אם ירוצו לבד, כך עולה מסקר שביצעו המפלגות לבדיקת האפשרות לרוץ ברשימה מאוחדת בבחירות הקרובות.
מהסקר עולה שהמפלגות ישיגו לבדן 16 מנדטים, לעומת זאת אם ירוצו יחדיו ישיגו 15 מנדטים בלבד. בעקבות הסקר, אומרים ל-ynet גורמים בסיעת "האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו", כי הם דוחים את האפשרות להקמת רשימה משותפת עם המפד"ל בבחירות הקרובות. מחר תערוך כל אחת ממרכיבות סיעת "האיחוד הלאומי" ישיבה במוסדותיה, כדי להחליט סופית האם לרוץ ברשימה מאוחדת בבחירות הקרובות.
אתמול איימו חברי כנסת בסיעת המפד"ל לפלג את התנועה על רקע האפשרות לאיחוד עם מפלגות הימין. האיומים החלו לאחר שנודע לח"כים על מגעים שניהל שלשום יו"ר התנועה, אפי איתם, עם חברי הכנסת של מפלגת תקומה, אורי אריאל וצבי הנדל, על אפשרות לאיחוד.
בפגישה בין השר איתם והרב יצחק לוי לאנשי תקומה, הוחלט להזמין סקר כדי לבחון כמה מנדטים יקבלו מפלגות הימין אם ירוצו יחדיו לבחירות עם המפד"ל, והאם איחוד כזה אכן כדאי להן. ח"כ אריאל אף אמר כי "הפגישה התנהלה באופן חיובי".
הח"כים זבולון אורלב ונחום לנגנטל זעמו על ניהול המגעים הללו ואיימו בפרישה במקרה והתוכנית תתממש.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
איתם. איומי פילוג במפד"ל
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים