שתף קטע נבחר

אנשי המנגנון של הליכוד מאיימים "לפוצץ" את כינוס הוועידה

חברי ועדת הבחירות של הליכוד מוחים על הידיעות אודות הסכמה על הפסקת עבודת יו"ר הוועדה, השופט בדימוס אורי שטרוזמן. במכתב לראש הממשלה ושר החוץ הם מאיימים: אם לא תפורסם הכחשה - לא נאשר מינוי חברי מרכז לקראת כינוס הוועידה

פרסום ראשון: חברי ועדת הבחירות של הליכוד שלחו הלילה (ג') מכתב דחוף לראש הממשלה אריאל שרון ולשר החוץ ובנימין נתניהו, בו הם מאיימים לשבש את כינוס ועידת הליכוד היום, ולא לאשר את מינויים של כמה מאות מחברי המרכז לקראת הכינוס. עוד מאיימים חברי ועדת הבחירות שלא לדון בעשרות הערעורים המונחים על שולחנה ממערכת הבחירות האחרונה בליכוד.
העילה למכתב היא ביקורת חריפה של חברי הוועדה על ההסכם שהושג בין נציגיהם של שרון ונתניהו בדבר הפסקת כהונתו של השופט בדימוס אורי שטרוזמן כיושב הראש שלה. שטרוזמן משמש כיו"ר ועדת הבחירות של המפלגה מזה שמונה שנים.

דורשים הכחשה

במכתב החריף דורשים חברי ועדת הבחירות מראש הממשלה ושר החוץ לפרסם הכחשה לידיעה על הפסקת כהונתו של שטרוזמן. "שמענו בזעזוע את השמועות כאילו אנשיכם הגיעו להסדר בדבר הפסקת כהונתו של יו"ר הועדה, כבוד השופט אורי שטרוזמן", כתבו החברים במכתב, "ידוע לכם כי כבוד השופט עבד בחודשים האחרונים תוך הפגנת מסירות, חריצות והגינות על אנושית ואשר ניהל את כל 12 מערכות הבחירות האחרונות בליכוד תוך הפגנת מקצועיות והגינות לאין קץ. ההודעה האמורה בעיצומה של מערכת בחירות הינה פגיעה קשה בתפקודה ובתדמיתה של התנועה, ובכבודו של כבוד השופט כאחד. אנו דורשים כי תפורסם הכחשה מיידית על כוונתכם להמליץ לוועדה על הפסקת כהונת השופט מחר בוועידה".

"הערכה מקיר לקיר"

על המכתב חתומים חברי ועדת הבחירות כאחד - בינהם אנשי נתניהו ואנשי שרון. איציק רגב, חבר ועדת הבחירות ויו"ר סניף חיפה של הליכוד אמר ל-ynet: "אנו מנסים לתקן פה עוול. ישנה הערכה מקיר לקיר בתוך הוועדה לכבוד השופט שטרוזמן, על פעילותו ההוגנת והעניינית למען הליכוד במשך שנים. אנו קוראים לראשי שני המחנות להתעשת ולבטל את ההחלטה. במידה ולא - אנו מטילים על כך וטו ונעמיד את זה למבחן הועידה מחר".
השופט בדימוס שטרוזמן אמר ל-ynet, בתגובה: "הופתעתי מאוד. הודתי להם על עמדתם אך ביקשתי מהם בכל זאת לדון בערעורים כדי למלא את החובה כלפי חברי ועידת הליכוד. עם זאת חברי ועדת הבחירות החליטו לעמוד על סירובם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון ונתניהו. קיבלו מכתב
צילום: איי פי
מומלצים