שתף קטע נבחר

נאום נתניהו: "צריך לסלק את ערפאת"

בנאום שנשא בוועידת הליכוד אמר נתניהו שהביטחון והפרנסה הם הנושאים הבוערים שראש הממשלה הבא צריך לתת עליהם תשובה. הנאום המלא

"מכובדי ראש הממשלה, אריאל שרון, ידידי השרים, ח"כים, חברים יקרים. בעוד כחודשיים אנחנו כולנו יחד הולכים לניצחון גדול. הליכוד ינצח בבחירות ומדינת ישראל תנצח בבחירות ויום אחרי הפריימריז אני מבטיח כבר עכשיו לכולכם, זה כבר קורה לפני, אריק ואני נלך יחד כדי להביא לניצחון היסטורי ללכוד.
אנחנו נלך ביחד אריק ואני, אני ואריק ובעיקר אתם. אנחנו נלך יחד כדי להבטיח שהליכוד יכפיל את כוחו כדי שנרכיב ממשלה חזקה ורחבה שנשענת על ליכוד גדול וחזק. זו הדרך להבטיח את ניצחונה של מדינת ישראל.
אבל כדי להשיג את הניצחון הזה אנחנו חייבים לתת לציבור תשובה על שאלה אחת שהוא שואל אותנו. הוא שואל איך הממשלה הבאה שלכם, שלנו, תחלץ את מדינת ישראל מן המצב וכולנו מכירים את המצב.
אני חושב שבערב הזה לעיני כולנו לפני הכל, הטבח הנורא בקיבוץ מצר. חמישה אנשים נרצחו בדם קר, ביניהם משפחת אוחיון - אם צעירה שנרצחה כשהיא מגוננת על שני בניה הקטנים. כמעט משפחה שלמה שנכחדה מעל פני האדמה. ומאז שהפלסטינים פתחו נגדנו במתקפת הטרור, זה לצערנו לא הטבח היחיד שראינו. אנחנו חווים את הרצח הזה ואת ההרג הזה כמעט מידי יום. עשרות ילדים נהרגו בשנתם או במשחק בגן הילדים או בדרכם לבתי הספר. על משפחות שלמות עלה הכוֹרת בבד אחת וגדע את קיומם. והאמת היא שהעולם כולו משתומם, כי מעבר לדיבורים, ולקנטורים, ולהטפות המוסר שמכוונים כלפינו, יש לנו גם אוהדים רבים והם אומרים לנו, הם אומרים לי, איך אתם לא נפטרים מראש המרצחים, מזה שנותן את הפקודות, וזה שעל פיו ישק דבר. זה קרה גם אתמול. אתמול בקיבוץ מצר הזדרז ארגון הפתח בגאווה לקבל אחריות על הרצח המתועב הזה. ואנחנו יודעים, וכל העולם יודע, מי עומד בראש הארגון הזה, הפתח. ועל כן הדבר הראשון שצריך לעשות בממשלה הבאה הוא לגרש את האיש הזה, אני כראש ממשלה מבטיח לכם: אני אגרש את ערפאת, אנחנו נסלק אותו מכאן.
אני חושב שזהו תנאי הכרחי למיגור הטרור. בין השנים 96' ל-99' הצלחנו למגר את הטרור פשוט על ידי הרתעה. קיבלנו מדינה בטרור - החזרנו מדינה בביטחון. עשינו את זה משום שערפאת ידע שאם הוא יעיז לחזור על אותם גלי טרור שהוא עשה בתחילת 96', פשוט נסלק אותו . ולכן מה שקורה היום הוא שהרתעה לא תעבוד יותר. צריך להחליף את זה, ונחליף את זה בממשלה הבאה בהכרעה. כי רק אם נסלק את ערפאת, רק אם נסלק אותו, ייפתח פתח לשלום. רק אם נסלק אותו אני מאמין שתהיה אפשרות, לא מובטחת - אבל אפשרות, של התפייסות עם שכנינו לא במדינת טרור פלסטינית, אלא בממשל עצמי וחופשי שהם יחיו לצדנו בשלום. הדבר הזה הוא המצע האמיתי שהממשלה הבאה שלנו צריכה לקיים וצריכה ולהוציא אל הפועל. אני משוכנע שבכוחנו לעשות זאת, אני משוכנע בכוחנו להחזיר את הביטחון.
יש לנו, כך התברר, עם הרבה יותר חזק ממה שערפאת וחבר המרצחים שלו חשבו. זה עם שלא מתקפל ועם שלא בורח, הם בורחים, הם מתקפלים, העם שלנו עם חזק, אין שום ספק בזה. אבל גם עם חזק מחייב חברה חזקה וכאן כולנו יודעים הייתה פגיעה קשה, פגיעה קשה במרקם החברתי, במרקם הכלכלי, עם סבל בל ישוער להרבה מאוד משפחות בישראל.
אתמול באופקים ניגשה אלי אישה צעירה, היא רואת חשבון במקצועה, אמא לשני ילדים. היא אמרה לי שכבר שנה שלמה היא מנסה למצוא עבודה. בעלה מביא משכורת דלה הביתה ואין מספיק כדי לפרנס את המשפחה. היא אמרה לי שהיא חשבה לפנות לאמא שלה, אבל לאמא שלה יש שבעה ילדים והיא כבר תומכת בארבעה, והיא אומרת לי בדמעות: "אין לה ממה לתת. אני לא יכולה לבקש ממנה". ואז היא סיפרה לי שמידי יום היא באה לבית תמחוי כדי לקבל אוכל להאכיל את הילדים שלה. זו אישה צעירה, רואת חשבון, זה זוג שזה "החלום הישראלי", זה המעמד הבינוני. זה לא ערירים, זה לא זקנים. זה אישה צעירה, רואת חשבון, שהולכת לבית תמחוי ולצערי היא לא היחידה. היא פנתה אלי בדמעות. היא אמרה תעזור לי למצוא עבודה. ואנחנו עוזרים לה. יאיר חזן, ראש עיריית אופקים, כבר מטפל בלנסות למצוא לה מקום עבודה. אבל אנחנו יודעים שיש אחרים ואנחנו חייבים לעזור להם. ואני אומר לכם אפשר לעזור להם. המשימה של ראש הממשלה הבא, אני חושב של מדינת ישראל כולה, היא למחות את הדמעות מעיני האישה הזאת, ולהביא לכך שהיא תוכל להסתכל בגאווה בעיני בעלה ובעיני הילדים שלה. המשימה של ראש הממשלה הבא היא להחזיר את הפרנסה והכבוד לכל בית בישראל. והשאלה - וזאת תהיה השאלה שנעמוד בפניה במערכת הבחירות - השאלה היא איך אתם עושים זאת? איך אתם עוזרים לנתקעים הללו? איך אתם עוזרים לכל אלה שהם מובטלים? איך אתם תעזרו לכל אלה שהמשכורת שלהם מתכווצת?
אני רוצה להגיד לכם דבר אחד. הדרך לעזור לכל האנשים הללו היא לא להטיל עליהם עוד ועוד גזרות. זאת לא הדרך. הדרך היא ליצור עוד ועוד מקומות עבודה. ואיך מייצרים עוד מקומות עבודה - לא על ידי הטלת עוד ועוד מסים. זה מה שיגרום לאנשים לרצות ללכת לעבוד, זה מה שיגרום למפעלים להעסיק יותר אנשים? אתם יודעים שלא. בדיוק ההפך קורה. כשאנחנו מטילים עוד ועוד מסים המפעל נעשה פחות ופחות תחרותי. הוא פשוט חייב לפטר עובדים ואז במקום להעסיק עובדים הוא מפטר אותם ומעגל העוני הולך ומתרחב, הולך ומתפשט.
ידידי, הדרך היחידה לפתור את הבעיות של המדינה היא להביא לצמיחה, והדרך היחידה להביא לצמיחה היא על ידי הורדת מסים ולא על ידי העלאת מסים. על ידי הרחבת התשתיות, על ידי סלילת כבישים ומסילות ברזל, על ידי קיצוץ הבירוקרטיה וגם על ידי קיצוץ הבזבוז בתוך הממשלה.
פיתוח הכלכלה יביא לצמיחה ואנשים מרוצים. יצור מקומות עבודה. יהיה יותר כסף בכיס. בעצם זה מה שהתחלנו לעשות בשנת 96' בממשלת הליכוד בראשותי. קיבלנו מדינה עם גירעון שיא והצלחנו למחוק חלק ניכר מהאוברדרפט הלאומי. קיבלנו מדינה בלי תיירות והחזרנו מדינה עם תיירות שיא ועם השקעות שיא. קיבלנו מדינה במצב קשה והחזרנו מדינה במצב טוב.
אגב, כולם מודים בזה היום במבט של עבור הזמן, של חלוף הזמן, גם היריבים הפוליטים שלנו ממפלגות אחרות מודים בזה. ואני רוצה לומר לכם, זה היה הישג לא רק שלי כראש ממשלה ושל הממשלה. זה היה הישג שהיו שותפים לו כל השרים שחלקם יושבים פה עכשיו, ובראשם ראש הממשלה אריאל שרון, שהיה אז שר בכיר בממשלתי. היום אני שר חוץ בממשלתו.
ידידי, אני חושב שהביטחון והפרנסה אלה הם הנושאים הבוערים שראש הממשלה הבא צריך לתת עליהם תשובה. ראש הממשלה הבא צריך לתת תשובה לאלה שאיבדו את פרנסתם וראש הממשלה הבא צריך לתת תשובה מוחצת לאויבינו שאינם מניחים לנו לחיות .אבל מעל הכל, וזה מקפל את שני הדברים גם יחד, ראש הממשלה הבא צריך לתת לעם כולו דבר אחד - תקווה. אנחנו צריכים לתת לעם תקווה כי אנחנו חייבים לשנות את המצב; כי אנחנו יכולים לשנות את המצב. ואני אומר לכם שאם נלך ביחד כמו בערב הזה, אנחנו גם נשנה את המצב ונביא גאולה וישועה ותקווה לעם ישראל.
אני רוצה לאחל לכולנו שב-28 בינואר נלך ביחד כולנו, כולנו מיד אחרי הפריימריס אריק ואני, אני ואריק, נלך יחד אתכם, עם כל אחד ואחד מכם, בכל הישובים, בכל הקלפיות, בכל המקומות, ונביא ניצחון גדול לליכוד. ניצחון היסטורי לתנועה שלנו וניצחון גדול למדינת ישראל. ביחד אנחנו ננצח. תודה רבה לכם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
"אני ואריק, נלך יחד אתכם". נתניהו
צילום: ערוץ 1
מומלצים