שתף קטע נבחר

נתניהו: להאיץ בניית גדר ההפרדה; שרון: אין כסף

עימות בין השניים בישיבת הקבינט בסוגיית הגדר. נתניהו דרש גם לשנות את תוואי הגדר, ושרון השיב לו: לא אשנה אותו. ערפאת הגיב על דרישת נתניהו לגרשו: "זוהי אדמתי ואדמתם של אבות אבותי"

ויכוח חריף פרץ הבוקר (ד') בישיבת הקבינט בין שרון לנתניהו בנושא בניית גדר ההפרדה.
נתניהו ביקש, בעקבות הפיגוע במצר, להאיץ את בניית גדר ההפרדה ולשנות את התוואי המתוכנן שלה בכמה מקומות, ולהעבירה מזרחה יותר. שרון השיב כי אינו מתכוון לשנות את התוואי "שכבר התקיים עליו כבר דיון בקבינט". נתניהו אמר: "לכל הפחות יש להאיץ את בניית הגדר". שרון השיב: "אין לכך כסף".
נתניהו השיב לו: "אם כך, צריך לקצץ מתקציבי משרדי הממשלה כדי שניתן יהיה להאיץ את בניית הגדר". שרון סירב להשיב על הדרישה.
ובתוך כך, ראש מנהלת פרוייקט גדר ההפרדה, נצח משיח, הודיע הבוקר כי קטע ראשון של הגדר באורך קילומטר עומד על תילו ופועל. הקטע נמצא סמוך לכפר סאלם, מערבית לג'נין. לדברי משיח, העבודה על הקטע הראשון מסאלם ועד לכפר קאסם באורך של כ-70 קילומטר תסתיים בעוד כחצי שנה.

דרש לגרש

נתניהו שב והעלה בקבינט את דרישתו לגרש את ערפאת. "הסיכוי היחיד שישתנה משהו", אמר נתניהו, "הוא רק אם ערפאת יגורש ואז תהיה אפשרות להקמת הנהגה חלופית".
גורמים מודיעיניים העריכו בישיבה שגם אם ערפאת יגורש, הוא ימשיך לשלוט בשטח. בתגובה אמר נתניהו כי "מאחר שערפאת אחראי על הפיגועים ומעודד אותם וההוכחה לכך היתה בלקיחת האחריות של הפתח על הפיגוע במצר, סילוקו ייתן לכל הפחות אופציה להיווצרות שינוי".
ח"כ שמעון פרס תקף את הצעתו של שר החוץ ואמר כי הדבר רק יעצים את כוחו של יו"ר הרשות. "נתניהו מציע לפלסטינים אוטונומיה לנצח. זהו דבר מופרך מיסודו. אין שום סיכוי בעולם שיימצא פלסטיני שיסכים לכך", אמר פרס.
ערפאת הגיב גם הוא לדרישה ואמר: "על נתניהו לזכור כי אני הוא יאסר ערפאת וכי זוהי אדמתי ואדמתם של אבות אבותי". ערפאת גם גינה את פשיטת צה"ל על העיר שכם וכינה אותה "פשע מלחמה חדש".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. היה כבר דיון
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
נתניהו. לגרש את ערפאת
צילום: רויטרס
מומלצים