שתף קטע נבחר

נחום לנגנטל מהמפד"ל פרש מהפוליטיקה

לא יתמודד על מקום ברשימת המפלגה לכנסת. אפי איתם ויתר על דרישתו לבחור חלק מהח"כים. גם מנכ"ל מטה הבחירות של המפד"ל פרש היום מתפקידו

ח"כ נחום לנגנטל מהמפד"ל הודיע בצהרים (יום ד') על פרישתו מהחיים הפוליטיים.
בפתח ישיבה של סיעת המפד"ל הודיע לנגנטל: "כבר לפני מספר חודשים נפל דבר בלבי. לאחר לבטים קשים, גמלה בי ההחלטה שלא להתמודד על מקום ברשימת המפד"ל בבחירות הקרובות לכנסת ולפרוש לעת עתה מהחיים הפוליטיים".
ח"כ לנגנטל הוסיף כי לא הודיע על פרישתו עד שהתברר כי המפד"ל לא תצטרף לגוש הימין: "הבנתי שאני צריך לנהל מאבק אחרון במפד"ל על מנת שתהיה לי מפלגה שאוכל להצביע עבורה בבחירות. אין לי שום דבר נגד המפד"ל. המפד"ל היא בית. אני חושב שאם היה איחוד עם מפלגות הימין אני לא הייתי יכול להצביע עבור המפלגה הזאת ולכן ראיתי בזה מאבק אחרון".
גורמים במפד"ל אמרו ל-ynet כי הסיבה שח"כ לנגנטל פרש היא "שהוא חשש שלא ישתלב ברשימה של המפד"ל בבחירות במקום ריאלי". יצחק לוי מהמפד"ל: "מדובר בחבר וידיד. ח"כ מצוין שעוד יחזור". יו"ר המפד"ל השר אפי איתם: "אין ספק שחבר הכנסת לנגנטל יחסר ובאופן טבעי יש עכשיו תהליכי התרעננות טבעיים במפלגה כאשר ח"כ דרוקמן פרש ועכשיו גם ח"כ לנגנטל, ובמקומם נראה פנים חדשות".

מנכ"ל מטה הבחירות התפטר

בתוך כך, גם מנכ"ל מטה הבחירות של המפד"ל, מנחם לנדאו, התפטר היום מתפקידו. לנדאו היה אמור להיות ברשימה שאותה ביקש להציג השר אפי איתם במקום הרביעי. לאחר שהתברר כי השר איתם לא יוכל להציג את הרשימה עם הפנים החדשות ובה לנדאו, החליט לנדאו לפנות לשר איתם והודיע לו כי הוא מבקש להתפטר מתפקידו כמנכ"ל מטה הבחירות של המפד"ל, ולפנות לעסקיו הפרטיים. עם זאת ימשיך לנדאו בייעוץ למטה הבחירות.

סקר: 5 מנדטים למפד"ל

סקר חדש של המפד"ל מראה כי המפלגה עתידה לקבל בבחירות 5 מנדטים וגוש הימין יקבלו 8 מנדטים.
על הסקר דווח בכינוס של סיעת המפד"ל בכנסת, שבו הודיע יו"ר המפד"ל השר אפי איתם כי המפד"ל תרוץ לבדה בבחירות הקרובות. כמו כן התברר כי השר איתם לא ידרוש שברשימה יהיו פנים חדשות שאותן הוא יבחר, ובמפלגה אומרים כי "איתם נכשל בכל ההחלטות שרצה להעביר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים