שתף קטע נבחר

התוכנית של גוש הימין: מחנות הפליטים תחילה

'ישראל ביתנו', 'מולדת' ו'תקומה' יודיעו בשבוע הבא רשמית על הליכה משותפת בבחירות הבאות. כעת דנים בסוגיית הטרנספר, ומחפשים שם וסיסמא. הרשימה המסתמנת: ליברמן בראש, אלון ושטרן אחריו

הזמן דוחק עבור גוש מפלגות הימין החדש: בתוך שבוע מתכוונות שלוש התנועות להודיע באופן רשמי על האיחוד במסיבת עיתונאים חגיגית, בה יוצג גם שם הרשימה.
הגוש יכלול את 'ישראל ביתנו' ואת 'האיחוד הלאומי', שמורכב מ'מולדת' ו'תקומה'. חרף מאמציו של השר אפי איתם, המפד"ל לא הצטרפה לגוש החדש, ותרוץ גם הפעם ברשימה עצמאית. אחר הצהריים (יום ה') צפויים להיפגש יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן ויו"ר 'ישראל בעליה', השר נתן שרנסקי, כדי לדון באפשרות של שילוב כוחות כלשהו, במטרה לחזק את אינטרס העולים החדשים.
חברות גוש הימין החדש שוקדות בימים אלה על הקמת ארגון, מטות משנה, צוותי הסברה, סיסמאות ועוד. לשם כך נשכרו שירותיו של משרד יחסי הציבור של יריב בן אליעזר וענת שור. שם הרשימה המאוחדת ישלב, ככל הנראה, את כל התנועות החברות בה. זאת מתוך הנחה, שהציבור יתקשה להתרגל לשם חדש לגמרי.
"אחד המסרים המרכזיים שילוו אותנו במצע ובמסע הבחירות יהיה נושא הטרור והכלכלה, שיהיו שלובים זה בזה", אומר ח"כ צבי הנדל ל-ynet. "נטען כי אם הטרור יחוסל, הכלכלה תמריא, והדברים ילכו יד ביד. גם נושא שכבות הביניים יהיה כלול בקמפיין ובמצע". בסוגיית הטרנספר אומר הנדל, כי "ידובר על חילופי אוכלוסייה, שיצטרך להיעשות בהסכמה בינלאומית ובשיתוף מדינות ערב. הכוונה היא קודם כל לפרק את מחנות הפליטים".

מסתמן: ליברמן בראש; אין אשה במקום ריאלי

כפי שמסתמן כעת, הרשימה תיבנה כ"ריצ'רץ'", כלומר: תורכב לסירוגין מנציגי 'ישראל ביתנו' ו'האיחוד הלאומי'. עניין התיקים אמור להיסגר אף הוא מראש, לקראת האפשרות שהסיעה תיקח חלק בממשלה הבאה שתוקם.
בראש הרשימה, שטרם גובשה סופית, צפוי לעמוד אביגדור ליברמן מ'ישראל ביתנו'; אחריו - בני אלון מ'מולדת'; מספר 3 - יורי שטרן מ'ישראל ביתנו'; 4 - צבי הנדל מ'תקומה'; 5 - נציג נוסף מ'ישראל ביתנו'; 6 - אורי אריאל מ'תקומה'; 7 - אריה אלדד מ'מולדת'; 8 ו-9 - נציגי 'ישראל ביתנו'; 10 - נציג 'מולדת'; 11 - איש 'ישראל ביתנו'; 12 - נציג 'מולדת'; 13 - חבר 'תקומה'; 14 - איש 'ישראל ביתנו'. כפי שהדברים נראים כעת, לא תוצב אשה במקום ריאלי ברשימה לכנסת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ליברמן. בראש הרשימה, כנראה
צילום: גלי תיבון
ארכיון ידיעות אחרונות
הנדל. "הטרור יחוסל - הכלכלה תמריא"
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים