שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עבודה מרובה וחוסר שינה מזרזים התקפי לב

  גברים שעבדו 60 שעות סבלו מיותר התקפי לב מכאלו שעבדו רק 40 שעות

  לגברים שעובדים יותר מ-60 שעות בשבוע וישנים חמש שעות או פחות בלילה, יש סיכוי כפול ללקות בהתקף לב. כך עולה ממחקר שנערך ביפן.
  ד"ר לינג ליו, חוקר במרכז הלאומי לסרטן בטוקיו, בחן יחד עם עמיתיו 260 גברים בגילאי 40 עד 79, שאושפזו אחרי התקף לב ראשון. החוקרים השוו בין החולים לבין 445 גברים בריאים באותה קבוצת גיל ומאותו אזור.
  המשתתפים נשאלו לגבי שגרת עבודתם, הרגלי השינה שלהם, ימי החופשה שנטלו במהלך החודש והשנה האחרונים ומצבם הרפואי, שיכול להצביע על סיכון להתקף לב, כמו רמת סוכר גבוהה בדם וכולסטרול גבוה.
  במחקר התברר שהסיכון ללקות בהתקף לב הוא כפול בקרב גברים שעבדו 60 שעות או יותר בשבוע, לעומת אלה שעבדו 40 שעות או פחות. עוד התברר שהגברים שחוו התקף לב נהגו לישון חמש שעות או פחות בלילה.
  לא ברור כיצד חוסר שינה ועבודה מרובה תורמים להתקף לב. ד"ר ליו משער ששני הגורמים יכולים להעלות את רמת לחץ הדם ואת קצב הלב, ושמתח כרוני יכול לגרום לתפקוד לקוי של הלב.
  ד"ר סוזן ספראו, פרופסור לרפואה באוניברסיטת קליפורניה, לוס אנגלס', טוענת שמערכת העצבים הסימפתטית יכולה להגיע לרמה שמזרזת התקף לב, ושמחסור בשינה יכול להשפיע לרעה על טסיות הלב ולגרום לקרישי דם. "כדי לפצות על הנזק, יש לצאת לחופשה לעיתים קרובות או לאכול בריא", אומר ד"ר ליו. "פעילות גופנית נמרצת אינה מומלצת לאדם שמותש מעבודתו".


   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים