שתף קטע נבחר

ברק: "הפיגוע - אשמת הרשות הפלסטינית"

תגובות זועמות במערכת הפוליטית על הפיגוע בירושלים. השר בן אליעזר מאשים את ערפאת באחריות לפיגוע, ראש עיריית ירושלים מותח ביקורת על הממשלה, וח"כ רן כהן קורא לקיים את הפסקת האש למרות הפיגוע

תגובות זועמות בכל רחבי הקשת הפוליטית על הפיגוע בירושלים: מלשכת ראש הממשלה ברק נמסר כי "הפיגוע בירושלים הוא עוד ארוע חמור באלימות שנכפתה עלינו, הנובעת מהתרת הרסן על ידי הרשות הפלסטינית, ושחרור אסירים של החמאס והג'יהאד האיסלמי. ראש הממשלה תובע מהרשות להחזיר לכלא את כל האסירים ששוחררו בשבועות האחרונים, ולחזור ולהילחם בטרור. ישראל תמשיך להילחם בכל הכוח בטרור, ומפגעים שפלים לא ישברו את רוחה".
שר התקשורת, בנימין בן אליעזר האשים את יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת באחריות לפיגוע: "הרשות הפלסטינית אחראית בימים האחרונים לשחרור אסירי חמאס מבתי הכלא. כשם שליו"ר יכולת להפסיק את אירועי הירי כך הוא יכול למנוע פיגועי טרור. אני סומך על צה"ל וכוחות הביטחון שיידעו להגיב על הארועים בהתאם".
יו"ר הליכוד, אריאל שרון, אמר כי "ביום כזה, כשחקירות המשטרה עדיין נמשכות, לא מן הראוי להגיב על הפיגוע".
ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, קרא לציבור הירושלמי להירגע "ולהבין כי ישנם 200 אלף ערבים שרוצים לחיות בשלום". בנוסף, ביקר אולמרט את הממשלה ואמר כי "קיים משהו משובש בהתנהלות שלה". לדבריו, "נחוצה עמידה נחרצת יותר, הכוללת יוזמה.

"אסור להיכנע לטרור"

ח"כ רן כהן (מרצ) אמר כי מפגעי החמאס הם "מרצחים וחלאות, אנשים שכל מחשבתם ומעשיהם הם רצח נתעב. אסור בשום פנים ואופן להיכנע לטרור ויש לקיים את הסכם פרס-ערפאת ולקיים את הפסקת האש בין ישראל לפלסטינים".
ח"כ אביגדור ליברמן (האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו) אמר ש"הפיגוע בירושלים הוא התגובה הפלסטינית להבנות שהושגו בין פרס לערפאת". ליברמן קורא לראש הממשלה "לגלות אומץ לב ולהתפטר מתפקידו".
ישראל בעלייה קראה לראש הממשלה להתחיל להילחם בטרור, "בלי הגבלות של תהליך שלום, שממילא אינו קיים". "מוקדי ומנהלי הטרור ידועים היטב לצה"ל, שחייב להכות בהם במהירות ובעוצמה הנדרשים", נכתב בהודעה שפירסמה המפלגה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הפיגוע באזור מחנה יהודה
צילום: איי פי
צילום: חגי אופן
ברק. מפגעים שפלים לא ישברו את רוחנו
צילום: חגי אופן
צילום:דודו פריד
שרון. לא מן הראוי להגיב על הפיגוע
צילום:דודו פריד
מומלצים