שתף קטע נבחר

מצלמות נסתרות בעיריית ראשל"צ

המצלמות הותקנו סמוך לשעוני נוכחות, במטרה לגלות עובדים שמרמים בהחתמת הכרטיס. בתגובה חיבלו עובדים באחת המצלמות, "אנחנו צריכים לבדוק אפילו בתקרה אם אין מצלמה", מנכ"ל לידור: "עלינו על כמה תופעות מדאיגות"

סערה בעיריית ראשון לציון. הרקע: לצלמות נסתרות שהותקנו סמוך לשעוני נוכחות, כדי לגלות עובדים שמרמים בהחתמת הכרטיס. השמועה על הצבת המצלמות וגילוין על ידי העובדים פרשה כנפיים, והפכה לשיחת היום בעירייה. אחת המצלמות שהותקנה במינהל שיפור איכות העיר (מש"א), נתלשה מהקיר. "אנחנו צריכים עכשיו לבדוק אפילו בתקרה אם אין מצלמה", התמרמר אחד העובדים.
עובדי עיריית ראשל"צ מחויבים בהחתמת כרטיס נוכחות בכנסיתם וביציאתם לעבודה. הנתונים מועברים למערכת מרכזית, שמחשבת את מספר השעות החודשיות של כל אחד מהם. בעקבות החשד כי עובדים נוהגים להחתים כרטיסי נוכחות של עובדים אחרים, החליטו בכירי העירייה, לפני שבועות מספר, להתקין בחשאי מצלמות ליד חלק משעוני הנוכחות. הצילומים הועברו לבכירים בעיריית ראשל"צ, שכבר בזמן הקרוב מתכוונים לזמן לשיחות חלק מהעובדים שצולמו.
הידיעה על התקנת המצלמות פשטה במהירות בין העובדים ואחדים מהם החליטו, ככל הנראה, לפעול בנושא ושברו מצלמה. "מאד לא נעים לעבוד במקום עבודה שמצלמים אותך", סיפר אחד העובדים. "זה גורם לכך שכמעט כל יום אנחנו מחפשים בתקרות אקוסטיות או על הקירות עדשות של מצלמה. בצורה הזו העירייה לא תשיג את המטרה שלה. אם הם רוצים למצוא מישהו שסרח, שידברו איתו. לשמחתנו אחרי שלושה ימים ראינו שהמצלמה שהייתה כבר נעלמה, יכול להיות שברגע שהמצלמה התגלתה היא לא רלוונטית. שמענו שכמה עובדים שזומנו לשיחה, אבל לא יודעים מה בדיוק הוחלט לגביהם".
מנכ"ל העירייה, גדי לידור, אישר ל'במקום' את הפרטים: "הגיע אלינו מידע מוקדם, והחלטנו לעשות כמה בדיקות ביניהן הצבת המצלמה. נמשיך לפעול כך בעתיד. כרגע אנחנו מנתחים את הממצאים, ואני מעריך שבשבוע שבועיים הקרובים נצטרך לזמן כמה פגישות ולטפל בעובדים שסרחו. אני לא רוצה מעבר לזה להגיד מילה, אני רק יכול להגיד שעלינו על כמה תופעות מדאיגות ונטפל בהן בכל חומרת הדין".
לידור הוסיף לגבי הפגיעה במצלמה כי בעל המצלמה כבר הגיש תלונה במשטרה על השחתת רכוש פרטי. "זה לא משנה את העובדות. כל מה שאנחנו צריכים לדעת, יש לנו".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשד: חלק מהעובדים מחתימים כרטיסי נוכחות של עובדים אחרים
מומלצים