שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נו, אז איך?

  הבוז'ולה נובו של 2002 נוצץ כרגיל באדום לכה מפתה ומצהיל. בגירסה המקומית יעלה לכם בקבוק 25 שקלים, אם תלכו על מיובא תשלמו בסביבות 60

  בחוגים המתאימים, השאלה הנשאלת בכותרת בימים אלה לא יכולה שלא להיות בנושא הבוז'ולה נובו.
  מליוני בקבוקים של בוז'ולה נובו, ב-150 מדינות, נפקקו, רוחרחו, גולגלו, נלגמו ונשפטו מאז יום חמישי האחרון. פסק הדין, של המדור ובכלל: היין בסדר גמור השנה, אך היו כבר שנים טובות יותר.
  הבוז'ולה נובו של 2002 נוצץ כרגיל באדום לכה מפתה ומצהיל, אך פרחוני פחות באף, וחסכן גם בכיוון ארומת הבננה הידועה שלו. במקום זאת, בטובים יותר שלגם המדור, תפסו את המקום ניחוחות ריבתיים משהו של פרי מבושל, וגרגרי יער. הוא נעים על החך, ייני במידה רבה מן המקובל בעשור האחרון.
  בשבוע זה של הבוז'ולה נובו, התכנסנו בעיר ליון באופן חגיגי 75 ייננים, סומלייה ועיתונאי יין, מצרפת ומן העולם, לטעום 300 דוגמאות "פריוויו" של בוז'ולה נובו ובוז'ולה וילאז' נובו 2002, מרחבי יקבי החבל. הם חילקו מדליות זהב וכסף ליינות השונים, כאשר מבין אלה המיובאים לישראל – כי זה מה שמעניין את קוראי המדור – זכה בפרסים היין של ז'ורז' דובף.
  מחירי הבוז'ולה נובו 2002 בארץ יהיו השנה (עם הבדלים בין החנויות השונות): ז'ורז' דובף 63 שקלים, בישו 50 שקלים, ז'וז'ף דרואין 60 שקלים.

  צעיר מקומי

  אל חגיגות היין הצעיר מצטרף בצעדים קלילים, כמו בשנים קודמות, גם "התשבי ג'וניור 2002", העשוי על פי הניסיון שנרכש ביקבי בוז'ולה – ובסגנונו. אולם אצל תשבי משמשים להכנתו ענבי זן הקריניאן, שתסיסתם אינה בעלת תכונת המהירות המיוחדת של זן הגאמיי מן הבוז'ולה, והיא נמשכת כאן 14 יום אחרי השריה קצרה של הקליפות בתירוש. התוצאה לכן שונה, אולם נעימה מאוד, רעננה ופרחונית בדרכה. מקורר, יכול ה"ג'וניור" הזה לגרום לנחת. מחיר הבקבוק 25 שקלים.

  המלצה ארומטית

  בימים אלה השיקו יקבי רמת הגולן את "גולן קברנה סוביניון 2001" והמדור, לאחר שהתעמק בו ארוכות, ממליץ עליו כאחד הבקבוקים הכדאיים יותר בשוק כרגע מבחינת היחס שבין איכות למחיר. הוא על טהרת הזן, מכרמים שונים במרכז הרמה, התבגר משך שישה חודשים בחביות עץ אלון אמריקני, והגיע לפרקו בבקבוק.
  האף מקבל בפגישה הראשונה שפע של ניחוחות, טובים וברורים, גרגרי יער בספוגי חום שמש, הרבה עץ אלון, תבלינים ומשהו קונפיטורי נעים מאוד. בטעימה, הוא מאוזן ובעל נוכחות, עשיר ולעיס. אפשר לשונות כעת, ובעונג, עם ארוחות מלאות טעמים המבקשות קונטרה. אפשר גם לשמור ולצפות להפתעות טובות בשלוש ארבע השנים הבאות. מחיר מומלץ 41 שקלים.


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים