שתף קטע נבחר

הרב עובדיה יוסף לאיש הטלפתיה: עזור לש"ס

"אבקשך לסייע לנו לצבור יותר מנדטים בעזרת כוחותיך שקיבלת משמיים", כתב מנהיג ש"ס לאורן זריף, "בעל הכוחות העל-טבעיים", וחתם בכתב ידו. ש"ס: "החתימה הושגה תוך אי-הבנה"

ש"ס בהיסטריה: מנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף – הידוע בהתנגדותו הנחרצת לשימוש בקמיעות ובבוז שהוא רוחש למקובלים למיניהם – נפגש עם איש "הכוחות העל טבעיים", אורן זריף, וביקש ממנו שיסייע למפלגה בבחירות.
לפני עשרה ימים הגיע זריף לפגישה בלשכתו של הרב יוסף בירושלים. מי שארגן את הפגישה היה הרב מאיר מאזוז, ראש ישיבת "כסא הרחמים" בבני-ברק ומבכירי הרבנים בש"ס. לטענת זריף, בפגישה ביקש ממנו הרב יוסף שיירתם למען ש"ס וינצל את כוחותיו המיוחדים על מנת לסייע לה להצליח בבחירות.
יומיים לאחר מכן הגיע הרב יוסף לישיבה של הרב מאזוז, ומסר לידיו מכתב בחתימתו המופנה לזריף, שבו הוא משבח אותו ומבקש את עזרתו. "שמעתי עליך כמי שניחן בכוחות על-טבעיים ועוזר לאנשים חולים וסובלים בבעיות שונות… בנוסף אבקשך לסייע למפלגתנו ש"ס ולהשפיע בעזרת כוחותיך אשר קיבלת משמיים, לעזור לנו לצבור יותר מנדטים, על מנת שש"ס תוכל להחזיר עטרה ליושנה".
ש"ס הפעילה אתמול מכבש לחצים אדיר על זריף כדי שימנע את הפרסום. בין היתר התקשר אליו יו"ר התנועה, השר אלי ישי, וביקש ממנו לוותר על הפרסום, תוך שהוא מציין כי אם הוא יסרב – "הרב יצא נגדו בכל הכוח". זריף סירב והודיע כי הוא מתכוון להתגייס למען ש"ס בבחירות.
"הרב עובדיה יוסף הוא גדול הדור ואני 'חייל' שלו. החלטתי להיענות לפנייתו, וזה כשבוע וחצי אני מכוון את הכוחות המיוחדים שלי על מנת שש"ס תגיע ל-22 מנדטים", אמר זריף.
מביתו של הרב עובדיה יוסף נמסר בתגובה: "אכן, מדובר בחתימתו של הרב, אולם זו הושגה באי-הבנה. הרב הבין שהוא מתבקש לחתום על המלצה לישיבה, ולכן לא טרח לעיין במכתב. ככלל, הרב מתנער, לא מכיר ולא מאמין בכוחות המיוחדים והמפוקפקים של זריף ושל מתחזים אחרים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו בכר
הרב עובדיה. ביקש סיוע טלפתי?
צילום:דודו בכר
מומלצים