שתף קטע נבחר

ישראל: דברי השגריר לנקרי היו על דעתו בלבד

רה"מ שרון ושר החוץ נתניהו הודיעו כי דבריו של שגריר ישראל לאו"ם על תמיכת ישראל בשתי מדינות לשני עמים - נאמרו על דעתו בלבד

משרד החוץ הישראלי מפרסם הודעה שבה נאמר כי דבריו של השגריר לאו"ם, יהודה לנקרי, על תמיכת ישראל בפתרון של שתי מדינות לשני עמים - נאמרו על דעת לנקרי בלבד, במסגרת טקס פרידה, והם אינם משקפים את עמדת הממשלה.
מלשכת נתניהו נמסר כי ההודעה תואמה עם ראש הממשלה אריאל שרון. שרון עצמו אמר היום: "דבריו של השגריר לנקרי לא היו על דעתי".
עיתון "הארץ" פרסם הבוקר כי לנקרי הצהיר בעצרת האו"ם שישראל תומכת בפתרון שהציג הנשיא האמריקני ג'ורג' בוש - שתי מדינות לשני עמים. בעקבות הפרסום הייתה ישיבת הממשלה סוערת במיוחד. ראש הממשלה התייחס לנושא בעקבות פנייתו של השר יצחק לוי מהמפד"ל, שביקש לקבל הבהרות בעניין.
אחרי הישיבה אמר השר לוי ל-ynet כי הדברים גרמו לישראל נזק מדיני כבד. "הם לא הוחלטו בשום פורום ממשלתי. שגריר לא יכול לומר אמירה כזו בלא גיבוי מדיני, כי עמדתה הרשמית של מדינת ישראל היא התנגדות למדינה פלסטינית".
לדבריו, למרות ששרון אמר בעבר שישראל מעוניינת לתת לפלסטינים מדינה, הדבר איננו מייצג את עמדת הממשלה ואפילו מרכז הליכוד, מפלגתו של ראש הממשלה, מתנגד להקמת מדינה פלסטינית. "הצטרפות מפלגות לממשלה מתבססת בין היתר על עמדת הממשלה בנושא", אמר לוי.

"מתחזקת ההערכה שאל קאעידה מעורב בפיגוע"

שר הביטחון, שאול מופז, אמר במסגרת הסקירה הביטחונית לשרי הממשלה כי מתגברת ההערכה בקרב גורמי המודיעין, כי ארגון אל קעאידה היה מעורב בפיגוע. מופז ציין עוד כי בג'יפ שהתפוצץ במומבסה היו כ-200 ק"ג חומר נפץ, כמות אדירה שהייתה עלולה לגרום לנזק כבד בהרבה.
עוד אמר מופז כי ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הכשיל את הדיאלוג בין הפתח לארגון החמאס, בנושא הפסקת הפיגועים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. לא על דעתו
צילום: רויטרס
צילום זום77
לנקרי. שתי מדינות
צילום זום77
מומלצים