שתף קטע נבחר

לראשונה מאז נכנס לתפקיד: מצנע נפגש עם שרון

ראש הממשלה ויו"ר מפלגת העבודה החדש, נפגשו לדון בעניינים מדיניים וביטחוניים. על פי גורמים בסביבת שרון, ראש הממשלה רואה בחומרה את שליחתו של ח"כ יוסי כץ למצרים, מטעם מצנע והוא צפוי למתוח על כך ביקורת הערב, בוועידת הליכוד

ראש הממשלה, אריאל שרון, נפגש בצהריים (יום א') עם יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, במשרד ראש הממשלה בירושלים. מדובר בפגישה ראשונה בין השניים מאז החל מצנע את המרוץ הפוליטי לראשות מפלגת העבודה. הפגישה נקבעה לאחר הפיגועים בקניה ובבית שאן.
גורמים בסביבת ראש הממשלה מסרו כי שרון רואה בחומרה את ניסיונות מצנע לנהל מגעים עם בכירים במצרים, באמצעות ח"כ יוסי כץ (ראו קישור לידיעה מימין), אולם לא ברור אם הנושא עלה בפגישה. הגורמים אמרו עוד כי על פי התכנון, שרון אמור למתוח ביקורת על מצנע בנושא זה, בוועידת הליכוד שתתקיים הערב.
בפגישה עדכן ראש הממשלה את מצנע בעניינים מדיניים וביטחוניים. בפגישה, שנערכה בארבע עיניים, דנו השניים בחומר מודיעיני-ביטחוני מסווג ולכן החליטו שני האישים שתוכן פגישתם לא יתפרסם בתקשורת. מקורבי מצנע הוסיפו כי בפגישה לא נדונו נושאים פוליטיים כלל.
בסביבתו של שרון אומרים כי ההבדל המסתמן בינו לבין מצנע, הוא ששרון מתנגד למו"מ תחת אש. לדבריהם, מצנע יבין מהר מאוד שמדובר בכיוון מסוכן ולא אלקטורלי. בנוסף ציינו הגורמים כי ארה"ב קיבלה את העיקרון שנקבע על ידי ראש הממשלה, שאין מו"מ כל עוד הטרור נמשך, כך שאין שום סיבה לבטל את ההישג המדיני הזה.

עבר משותף

לשרון ולמצנע עבר משותף ולא קל. שרון היה שר הביטחון בעת מלחמת לבנון, שעה שמצנע היה תת אלוף וראש מטה החזית הסורית. מצנע מתח ביקורת קשה אז על השר שרון ואף כתב מכתב חריף בעניין שזכה להד ציבורי. מצנע איים בפרישה, פרש מתפקידו וחזר מאוחר יותר לשורות צה"ל. ב-1986 מונה לדרגת אלוף.
מהפרשה ההיא יצאו שני האישים חבולים ציבורית: מצנע הוצג כמי שנטש את שדה הקרב ושרון ספג את עיקר האש על ניהול מלחמה שנויה במחלוקת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
עימות מתוקשר עם שרון במלחמת לבנון. מצנע
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
שרון. עבר משותף
צילום: רויטרס
מומלצים