שתף קטע נבחר

מספר 5 ברשימת חד"ש נאשם בהסתה והמרדה

יוסף עטאוונה נבחר למקום החמישי ברשימת חד"ש לכנסת. במקביל מתנהל נגדו משפט שבו הוא נאשם בהסתה והמרדה

יוסף עטאוונה, מנהל מנהל החינוך במועצת חורא שבנגב, נבחר אתמול (שבת) למקום החמישי ברשימת חד"ש לכנסת ה-16. נגד עטאוונה תלוי ועומד כתב אישום בגין הסתה, המרדה והזדהות עם ארגונים עויינים. המשפט נגדו מתנהל בבית-המשפט המחוזי בבאר שבע.
כתב האישום הוגש בעקבות דברים שאמר עטאוונה בכנס לרגל יום האדמה בחודש מרץ השנה. בכנס הביע עטאוונה הזדהות עם העם הפלסטיני ועם מאבקו למדינה עצמאית, ובמהלך דבריו, כמו בהזדמנויות אחרות במהלך האירוע, קראו מפגינים את הסיסמה "לירושלים הולכים מיליונים של שאהידים" - סיסמה בה נוהג להשתמש יאסר ערפאת. לאחר הכנס נעצר עטאוונה לעשרה ימים, ומאוחר יותר האשימה אותו הפרקליטות בהסתה.
ח"כ זאב בוים מהליכוד קרא אמש לפסול את מועמדותו של עטאוונה לכנסת מטעם חד"ש, ואמר שיפנה בנושא לוועדת הבחירות המרכזית. "יוסף עטאוונה מבקש להיות מועמד לכנסת ה-16, כאשר על פי התנהגותו הוא מתאים להגדרה של מי שתומך בארגוני טרור", אמר בוים.

ברכה: מדובר ברדיפה פוליטית

בשיחה עם ynet כפר עטאוונה בכל האישומים נגדו. הוא אמר שהוא מייצג את העמדה הידועה של חד"ש, הדוגלת בשתי מדינות לשני עמים ובשותפות יהודית-ערבית. לדבריו, כתב האישום נגדו הוא חלק ממסע הדה-לגיטימציה של הימין נגד הציבור הערבי בכלל, ונגד הבדואים בנגב בפרט.
עטאוונה אמר עוד שהתקפות הימין נגדו וכתב האישום לא ירתיעו אותו מלהמשיך ולהציג את עמדותיו, את עמדות חד"ש ואת העמדות והאינטרסים של הציבור בנגב.
גם ח"כ מוחמד ברכה, יו"ר חד"ש, טוען שמדובר ברדיפה ובמשפט פוליטי. לדבריו, המשפט נגד עטאוונה הוא חלק מהניסיון של הימין להפוך את הדה-לגיטימציה של הציבור הערבי לסוגייה מרכזית במערכת הבחירות. "אנו לא ניתן ידנו לכך, וניאבק בכך בכל כוחנו יחד עם יתר כוחות השלום, השיוויון והדמוקרטיה במדינה", אמר ברכה.
הוא הוסיף וציין שנכח באירוע שבעטיו נפתחו ההליכים נגד עטאוונה, ואמר שאם המדינה רוצה להעמיד אנשים לדין בגין המקרה הזה, הרי שהייתה צריכה להעמיד לדין את כל הנוכחים האחרים בכנס. "על דעת הקהל ושוחרי הדמוקרטיה להתקומם נגד מדיניות סתימת הפיות, הטרור וההפחדה שמתנהלת נגד הציבור הערבי שנאבק על זכויותיו ועל שיוויון ואזרחות מלאים במדינה. לא ניתן שבאמצעות טרור והפחדה הימין יהפוך את הנגב הבדואי לכר נוח לציד קולות בבחירות", אמר ברכה.

סייעה בהכנת הידיעה דיאנה בחור.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
"התקפות הימין לא ירתיעו אותי". עטאוונה
צילום: יריב כץ
צילום גלי תיבון
"הוא מתאים להגדרה של תומך טרור". בוים
צילום גלי תיבון
מומלצים