שתף קטע נבחר

חברי מרכז ליכוד: "נעבור לליברמן"

זעם גדול בקרב חברים במרכז בעקבות המהומה אמש בוועידת המפלגה, שביטלה הצבעה מתוכננת בנושא קביעת הרשימה לכנסת. אחת הפעילות: "אנשים לא יכולים להרגיש בבית כשהמפלגה שלהם מפנה להם עורף"

זעם גדול בקרב חברים במרכז הליכוד בעקבות המהומה הקשה אמש בוועידת המפלגה.
הוועידה הייתה אמורה להצביע על הצעות לשנות החלטה קודמת, שאסרה על שרים וח"כים מכהנים להתמודד על מקום ברשימה לכנסת כנציגים של מחוזות. את ההצעות העלו אנשי נתניהו, שחשו כי השיטה תפגע במקורבי שר החוץ.
לפני מועד ההצבעה החל חבר המרכז יחיאל חזן להתפרע על הבמה והציע שלא לעשות כל שינוי בהחלטה. בתגובה צעקו רבים מהחברים באולם "כן" והנהלת הליכוד הודיעה מייד שהישיבה נעולה, ללא הצבעה. "זה תרגיל של אריק", זעמו אנשי ביבי. "אין לנו יותר מה לעשות פה", אמרו בתגובה לא מעט פעילים בתנועה, וחלקם אף הצהירו כי יעברו לאיחוד הלאומי.
חדווה שפיגל, יו"ר מועצת סניף הליכוד בצפון תל אביב, אמרה הבוקר ל-ynet: "שמעתי מספר אנשים שאמרו שהם מתכוונים לעבור לליברמן. אני מודה שאני עצמי אמרתי, כשראיתי מה קרה, 'היום נוספו לליברמן עוד כמה וכמה מנדטים'".
שפיגל מסבירה: "הרבה רואים בליברמן אחד משלנו, ליכוד ב'. אנשים לא יכולים להרגיש בבית כשהמפלגה שלהם מפנה להם עורף. העיקרון בדמוקרטיה הוא שגם אם אני לא מסכימה לדעתך, אני אלחם על זכותך להביע אותה. אתמול שמעתי אנשים רבים שאמרו 'זה כבר לא הבית שלנו, זה כבר לא המפלגה שלנו'. מה שקרה אתמול היה ממש בולשביזם. אנשים באו מאילת ועד רמת הגולן כדי להצביע, ולהשפיע. פתאום ניגנו לנו את התקווה ושלחו אותנו הביתה. אין ספק שליברמן הופך לאפשרות סבירה מאוד".
לדברי שפיגל, "הצירוף של מה שקרה אתמול ושל הנושא האידיאולוגי מחזק מאוד את ליברמן. אם מצנע גם תומך בהקמת מדינה פלסטינית, אז למה להצביע דווקא ליכוד?".
גורם בכיר בליכוד הוסיף ואמר ל-ynet "הוועידה נוהלה אתמול כמו על ידי מאפיה. היו תחושות מאוד קשות כי זה היה תרגיל מתוכנן, מכוער ומקומם, שנתן לנו הרגשה שאנו עדר של כבשים. זה לא מכובד עבור תנועה שרוצה להיות בשלטון. זה ינוצל היטב ע"י מיסטר קלין (מצנע), שיראה לכולם איך הדמוקרטיה בליכוד עובדת, שלא לדבר על כך שליברמן הולך להיות הנהנה העיקרי ממה שקרה אתמול".
במטה שרון לא התרגשו מהדברים. "לא בטוח שלמי שמתכוון לעבור לליברמן יש כוח אלקטורלי מעבר לעצמו", אמרו, "צריך לזכור גם שאחרי שביבי הפסיד לשרון הליכוד הרוויח שני מנדטים בסקרים". ליאור חורב, יועץ הקמפיין של ראש הממשלה: "הקולות הנשמעים אינם מייצגים את עמדת חברי התנועה ונבחריה. איש לא יאיים על תנועת הליכוד. טוב יהיה אם הליכוד יתייצב מאוחד על מנת להביא להכפלת כוחו בכנסת בבחירות הקרובות".
כתבתנו אפרת וייס מוסיפה: באיחוד הלאומי אומרים כי הם מקווים לקבל עוד כמה וכמה מנדטים מאנשי ליכוד. לדבריהם, לכינוס פעילים שערכו אמש הגיעו מספר חברי מרכז ליכוד. בכנס קרא ח"כ ליברמן לנתניהו לעמוד בראש המפלגה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
המרוויח? ליברמן
צילום: גלי תיבון
צילום: מיכאל קרמר
מפלגה סוערת. חברי הליכוד
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים