שתף קטע נבחר

ברגותי: להחליף את הנהגת הרשות

בראיון מהכלא אמר המנהיג הפופולרי בשטחים: "הגיעה העת שרבים מהמנהיגים הפלסטינים יעזבו את משרותיהם, אחרי שנכשלו בקרב המכריע שבו אנו נמצאים". מקורות בפתח: זו אינה קריאת תיגר על ערפאת. ברגותי סירב לגנות את הפיגועים

מרואן ברגותי קורא להחליף את הנהגת הרשות הפלסטינית. בראיון מהכלא לא התייחס ברגותי ישירות ליאסר ערפאת, אולם אמר כי "הגיעה העת שרבים מהמנהיגים הפלסטינים ובעלי התפקידים ברשות יעזבו את משרותיהם, אחרי שנכשלו במילוי תפקידם בקרב המכריע שבו אנו נמצאים". ברגותי, שנחשב כיום למנהיג הפופולרי בשטחים, אמר כי חילופי ההנהגה ברשות "צריכים להיעשות בדרך דמוקרטית וחוקית מהר ככל האפשר".
סוכנות הידיעות אי.פי, שערכה את הראיון עם ברגותי בהתכתבות דרך פרקליטו, מפרשת את דבריו כקריאת תיגר ראשונה על יו"ר הרשות. ואולם מקורות בפתח מסרו בתגובה כי זה פירוש מוטעה, וכי ברגותי התכוון בדבריו לכל "הגווארדיה הוותיקה שמסביב לערפאת". אנשי הפתח מביאים כהוכחה את העובדה שהנהגת השטח של התנועה, ובמיוחד הזרוע הצבאית שלה, התייצבה לצדו של ערפאת נגד הבכירים שקראו תיגר על מנהיגותו.
בראיון סירב ברגותי לגנות את הפיגועים ואמר כי הפלסטינים מגינים על עצמם מפני ההתקפות של הישראלים במטוסים, הליקופטרים וטנקים. "ההתנגדות היא זכותו הקדושה של העם הפלסטיני", אמר ברגותי, "אסור לשכוח שהעם הפלסטיני ניהל מו"מ במשך עשר שנים והסכים להסכמים קשים ומשפילים, ובסופו של דבר לא קיבל דבר מלבד סמכות על האנשים - מבלי שקיבל סמכות על האדמה או ריבונות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ברגותי. מהר ככל האפשר
צילום: רויטרס
מומלצים