שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המדינה מגדלת שדות של "גראס"
  בחווה ניסיונית – באישור משרד הבריאות והמשטרה – עורך משרד החקלאות ניסוי לגידול צמח ההאמפ לצורכי תעשייה וחקלאות. המדען הראשי של המשרד: "לא כדאי לאף אחד לנסות לעשן את הצמח, אין בו מרכיבים נרקוטיים"

  האם נלבש בקרוב בגדים עשויים מצמח המריחואנה? משרד החקלאות מקיים ניסוי לגידול חדש במדינת ישראל: צמח ההאמפ. אם יצליח הניסוי, יוכלו החקלאים במדינה לגדל את הצמח לתעשיית הטקסטיל ולייצר ממנו, בין היתר, בגדים ובדים. כך מפרסם הבוקר (ד') העיתון "ידיעות אחרונות".
  ההאמפ, שמגודל בחווה ניסיונית של משרד החקלאות, הוא זן של צמח הקנביס, שתכולת הסם בו נמוכה מאוד.
  אתמול אישר המדען הראשי במשרד החקלאות, פרופ' דן לבנון, את הפרטים: "אנחנו בודקים את ההאמפ כגידול חדש לחקלאות בישראל. הגבעולים של הצמח מפיקים סיבים בעלי איכות גבוהה, שמתאימה לסוגים מיוחדים של טקסטיל. הניסוי החל לפני יותר משנה, והצמחים מתפתחים בינתיים יפה. משום שזה זן של קנביס, היה צורך בהחלטה מיוחדת של ועדה במשרד הבריאות ובאישור המשטרה כדי שיהיה מותר לבצע את הניסוי הזה. לא כדאי לאיש לנסות לעשן את הצמח, כי הוא שונה מהקנביס הרגיל. אין בו מרכיבים נרקוטיים". גם במשרד לאיכות הסביבה אישרו אתמול כי המשרד תומך בניסוי.
  לבנון אמר גם כי כיום לא נבחנת האפשרות לגדל את הקנבוס בעל רכיב הסם הפעיל יותר.
  בחוות דעת של ראש אגף אגרואקולוגיה, ד"ר שלמה קפואה, שנכתבה לקראת תחילת הניסוי והועברה אתמול ל"ידיעות אחרונות", נאמר כי מדינות רבות בעולם הכירו בחשיבותו ובתרומתו של ההאמפ לאיכות הסביבה ולקידום החקלאות והתעשייה.
  במפלגת "עלה ירוק" בירכו אתמול על הניסוי. מזכ"ל המפלגה, דן גולדנבלט, אמר: "מתברר שהמדינה בעצמה מגדלת את הצמח, אז די לצביעות. כאשר יבוטל האיסור החוקי על השימוש בצמח, ניתן יהיה לגדל אותו לצרכים תעשייתיים ולייצר ממנו מוצרי ביגוד והנעלה ידידותיים לסביבה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים