שתף קטע נבחר

הר שפי נגד שטרית

אביה של מרגלית הר שפי פתח בקמפיין בליכוד נגד בחירתו של השר מאיר שטרית בפריימריס, כך נודע ל-ynet. הסיבה? שטרית "שמאלני מדי" לדברי הר שפי וכן סירב לחון את בתו מרגלית כששימש כשר משפטים

פרסום ראשון: אביה של מרגלית הר שפי, שהורשעה באי מניעת רצח יצחק רבין ז"ל, פתח בקמפיין בליכוד נגד בחירתו של השר מאיר שטרית בפריימריס,כך נודע ל-ynet.
האב, דב הר-שפי, נכנס למרכז הליכוד כחבר "מנהיגות יהודית" בראשות משה פייגלין, אגף ימני המייצג את תושבי יש"ע. הוא שיגר בימים האחרונים מכתב פומבי לחברי מרכז הליכוד שבו הוא קורא להם לקחת לתשומת לבם ששטרית "מתאים יותר בדעותיו לעבודה או לשינוי - ולא לליכוד". הר שפי מביא כדוגמא את הימנעותו של שטרית (בזמנו) בהצבעה על הסכמי אוסלו וכן את העובדה שסרב כשר משפטים לחון את בתו מרגלית הר שפי, שהורשעה באי מניעת רצח יצחק רבין.
במכתבו תוקף הר שפי בחריפות את שטרית וטוען בין היתר:
"זהו חבר הכנסת היחיד, השייך לליכוד, שלא הצביע נגד הסכמי אוסלו, ואף ניהל משא ומתן עם המחבל פייסל חוסייני על פירוק ישובים ביש"ע ומסירת שטחים בנגב לפלסטינים... גם בעניינה של בתי מרגלית עמד מר שטרית מנגד. כזכור, הואשמה מרגלית באי מניעת רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, דבר שלא הוכח מעולם ואשר אין הוא אלא בגדר שקר נבזי שטפלו עליה... שני ראשי השב"כ לשעבר, גילון ואיילון, וכן משפטנים בעלי שם יצאו נגד הניסיון לדון אדם על פי המחשבות המיוחסות לו... למרות זאת, סירב מר שטרית בעקשנות לחתום על הענקת חנינה לבתי. בסופו של דבר היא שוחררה, הודות לאומץ לבו של נשיאנו, מר משה קצב".
הר שפי מסכם: "אין אני כופר בזכותו של שטרית לחשוב בדרך שבה הוא חושב ולפעול לפיה, אולם מסופק אני אם קו פעולה זה מתיישב עם דרכו של הליכוד, או שמא הוא מתאים יותר ל"שינוי" ול"עבודה". שקול בדעתך והחלט: האם יש מקום להצביע עבור מר מאיר שטירת כמועמד של הליכוד לכנסת?"
דב הר שפי אמר ל-ynet בתגובה: "בסך הכל ציינתי עובדות. השר שטרית הוא אדם ישר ומוכשר ואין לי דבר נגדו אך הוא שייך בדעותיו למפלגת העבודה או לשינוי. שחברי המרכז יחליטו מה עמדתם".

לשכת שטרית: זלזול באינטליגנציה

מלשכתו של השר שטרית נמסר בתגובה כי "אנו מתייחסים בביטול למכתב של הר שפי. זהו מכתב שמזלזל באינטליגנציה של חברי המרכז. ידוע שהשר שטרית הוא איש ליכוד נאמן למעלה מ-30 שנה, שלא כמו הר שפי שהצטרף לליכוד לפני כמה ימים בלבד".
מקורבי ראש הממשלה אמרו בתגובה למכתבו של הר שפי כי הם משוכנעים שחברי המרכז יצביעו משיקולים ענייניים ולא כתוצאה מסחטנות אלקטורלית. הם הביעו דאגה מחדירת אלמנטים מאורגנים "שאינם שייכים לליכוד אך מנסים להשתלט עליו ולהשפיע על דרכו בצורה של סחטנות אלקטורלית". לדבריהם, נראה שהליכוד יצטרך לטפל בנושא בצורה של חקיקה או בדרך אחרת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דב הר שפי. קמפיין
צילום גלי תיבון
הר שפי הבת. שטרית לא סייע
צילום גלי תיבון
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
שטרית.לעבודה?
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
המאמר נגד שטרית
מומלצים