שתף קטע נבחר

דוד לוי: אל תתמכו בי רק בגלל הפיגוע

בכנס פעילי ליכוד בהרצליה ביקש לוי תמיכה בו במירוץ לכנסת, לא מתוך השתתפות בכאבו האישי בעקבות פציעת בניו. "אם תחליטו לתמוך בי רק בגלל הפיגוע, זה יהיה חטא לאמת ושקר בנפשכם", אמר

המירוץ של דוד לוי לבחירות לרשימת הליכוד לכנסת נכנס להילוך גבוה כשזיכרון הפיגוע בסניף הליכוד בבית שאן, בו נפצעו שלושה מבניו, אחד מהם באורח קשה, עדיין טרי. לוי ביקש אמש (ג') בכינוס בהשתתפות עשרות פעילים בהרצליה, שהתמיכה בו לא תהיה רק בגלל השתתפות בכאבו האישי.
עם זאת, דווקא לוי היה זה שבחר לספר לקהל על הסתערותו של בנו שמעון על המחבל, ועל שיחותיו עם בניו שנפצעו, ועם פצועים נוספים בפיגוע. הוא הוסיף כי "אם תחליטו לתמוך בי בגלל מה שקרה לי, זה יהיה חטא לאמת ושקר בנפשכם. אני מבקש את תמיכתם אם אתם חושבים שנוכח מה שעשיתי אני ראוי לתמיכתכם".
לוי התייחס בדבריו גם לפרישתו האחרונה מהליכוד ואמר "שלא יהיה לכם ספק, אני לא עזבתי את הליכוד אלא העזיבו אותי".
הוא מתח ביקורת על כך שהליכוד זנח את הדגל החברתי ואמר שהמפלגה החלה להידרדר מאותו הרגע. "לי אין דבר נגד החרדים אבל בסופו של דבר הליכוד, שהיה תנועה של שילוב חברתי, ראתה את חבריה זונחים אותה לטובת ש"ס".
בשלב מסוים ביקשו הפעילים לדעת במי הוא תמך בהתמודדות על ראשות הליכוד בין ראש הממשלה אריאל שרון לשר החוץ, בנימין נתניהו. לוי השיב: "אם לומר את האמת, לא שבעתי נחת מזה ולא שבעתי נחת מזה". הוא רמז ליחסיו המתוחים עם נתניהו, שהביאו לפרישתו מתפקיד שר החוץ וכן לפרישתו מממשלת שרון בשל הנושא החברתי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
לוי. "לא שבעתי נחת מנתניהו ושרון"
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים