שתף קטע נבחר

מצנע: אני לא מאמין לפלסטינים

עם זאת, טען יו"ר העבודה כי "מדינה פלסטינית היא אינטרס ישראלי". הגיב על דברי הרמטכ"ל: "הגבול בין אמירות פוליטיות למקצועיות נחצה מדי פעם"

"אני לא מאמין לפלסטינים, אין סיבה שנאמין להם לנוכח ההיסטוריה המשותפת". כך אמר היום (ד') יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, בכנס הרצליה של המרכז הבינתחומי. מצנע חזר על כך שבשל אי-האמון בין הצדדים, יש לנסות ולהגיע לגבול מדיני תוך הסכמה, או לגבול ביטחוני תוך יציאה חד-צדדית מהשטחים.
מצנע הסתייג מדברי הרמטכ"ל יעלון בכנס, לפיהם פינוי ישובים בעזה יגרום ל"רוח גבית לטרור". "הגבול בין אמירות פוליטיות למקצועיות נחצה מדי פעם", אמר, "מדינה פלסטינית היא אינטרס ישראלי, זו לא מתנה שאנו נותנים למישהו. למדינה יש אחריות, היא הופכת לכתובת. אין דבר בטוח יותר מהיפרדות חד-צדדית. לטרור צריך לשים גבול, ולא לטפל בו בחדירות ארוכות טווח לערים הפלסטיניות. בצורה כזו אף מפקד לא יוכל להבטיח ביטחון לאורך זמן, גם לא בחברון, ולא חשוב כמה בתים ייהרסו שם".
מצנע הבהיר כי הוא סבור שלטרור אין פתרון צבאי, ולכן יש לפתוח במשא ומתן ולהמשיך לקיימו גם תחת אש הפיגועים. "סיסמאות 'תנו לצה"ל לנצח' הן סיסמאות פוליטיות שיש מאחוריהן גישה מוטעית, ולכן הן סיסמאות שווא", אמר, "אסור להתנות משא ומתן בהפסקה מוחלטת של הירי – כי זה ישאיר את הכוח בידי אירגונים קטנים וגדולים. הרי ראינו בעבר שבכל עת של התקדמות במשא ומתן גבר הטרור".
"אנו חיים כבר שנתיים בלי יוזמה", ביקר מצנע את מדיניות ממשלת שרון, "פשוט חיים את היומיום - כן היה פיגוע, לא היה פיגוע. עלינו ליזום, גם במציאות הקשה, מהלך. הפלסטינים הם הפלסטינים – כבר אמרנו עליהם הכל… אבל צריך להציג יוזמה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
מצנע. הפלסטינים הם הפלסטינים, אבל צריך להציג יוזמה
צילום: ערוץ 2
מומלצים