שתף קטע נבחר

עוזי אבן זוכה לתמיכת "זקני מרצ"

במפלגת השמאל מתחילים לגייס "ממליצים" לקראת הבחירות לרשימה בשבוע הבא. עוזי אבן, המועמד המציג עצמו כנציג הקהילה ההומוסקסואלית, זכה לתמיכה מ"זקני העדה"

שולמית אלוני, יאיר צבן ו-ויקטור שם-טוב, ממייסדי מרצ (רצ ומפ"ם במקור), שלחו אמש (יום ד') מכתב תמיכה לחבר הכנסת פרופ' עוזי אבן, לקראת הבחירות הפנימיות במפלגה.
במכתב שנשלח לחברי ועידת מרצ, מגדירים השלושה את אבן, הומוסקסואל מוצהר, כנציג "לוחם למען זכויות אדם" של ציבור מקופח, שיכול לתרום רבות לקידומה של המפלגה ושל הכנסת כולה.
יש לציין כי אלוני, צבן ושם-טוב אינם פעילים במרצ בשנים האחרונות, אולם החליטו להביע תמיכה חריגה במועמדותו של אבן. בין היתר הם כותבים: "פרופסור אבן מביא עמו חשיבה מדוקדקת וקפדנית, אותה פיתח במהלך שלושים השנים בהן פעל בעולם האקדמי. כידוע, התמחותו המדעית של עוזי הנה בעלת חשיבות רלבנטית רבה בשטחים רבים של חיינו כיום. זאת בעיקר לנוכח הלוחמה הבלתי קונבנציונאלית באזורנו, נושא שבוודאי יאלץ את הממשלה והכנסת להתייחס אליו ברצינות". המכתב מסתיים בפנייה לחברי הוועידה: "אנו פונים אליך בבקשה לקבל את תמיכתך".
ההצבעה בוועידת מרצ תתקיים בשבוע הבא, ובעקבותיה ידורגו המועמדים למפלגה.
שולמית אלוני אמרה הבוקר ל-ynet כי כתבה את המכתב לאחר שהשתכנעה כי פרופסור אבן הוא מועמד ראוי וחשוב לכנסת. "תמיד שומעים מאנשים שגדלו באותה ערוגה, וחשוב מאוד לכנסת שיבוא מומחה מבחוץ, ויהיה שם בשל השכלתו", אמרה אלוני.
היא הוסיפה כי כתבה את המכתב לאחר שפרופסור אבן ביקש את תמיכתה. "אני כתבתי את המכתב בשמחה רבה. פרופסור אבן ביקש, וזה דבר לגיטימי ונכון, וכל מועמד במפלגה מבקש תמיכה. עשיתי זאת בשמחה רבה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
אבן. תמיכה מקיר לקיר?
צילום: שאול גולן
אלוני. הוא ביקש
מומלצים