שתף קטע נבחר

אין הפתעות בבחירות בשינוי, ישראל בעליה ומולדת

לפיד ימשיך להנהיג את שינוי, שרנסקי את ישראל בעליה ובני אלון את מולדת

ח"כ טומי לפיד נבחר אמש (יום ה') ברוב של 77% מהקולות למקום הראשון ברשימת מפלגת שינוי לכנסת.
עם היבחרו אמר לפיד: "אני נפעם ונרגש וחש אחריות כבדה מאוד. נתתם בי אמון שיוביל את המפלגה לניצחון גדול בבחירות". הקהל הגיב במחיאות כפיים סוערות ובקריאות "טומי, טומי".
ח"כ אברהם פורז נבחר למקום השני ברשימה. "תודה על התמיכה שהענקתם לי", אמר פורז, אני חושב שאני ראוי לה, אנחנו הולכים לנצחון גדול בבחירות האלה ובבחירות הבאות נהיה מפלגת שלטון ותהיה לנו מדינה אחרת לחלוטין".
פורז קיבל רק 52% מהקולות וכמעט הפסיד למתמודד מולו, משה בקר. "היתה הצבעת מחאה נגדי", אמר, "בגלל שאני זה שמחזיק את הכסף בשינוי ונחשב לקמצן, כי אני לא נותן כסף לסניפים".
פרופסור יהודית נאות נבחרה למקום השלישי. "אמשיך לעבוד קשה כדי שנגשים את המטרות המשותפות שלנו", אמרה נאות, שקיבלה 73% מקולות המצביעים.
ח"כ יוסף פריצקי נבחר למקום הרביעי. פריצקי, שהתמודד מול שלושה חברי מפלגה, נבחר ברוב של 51% מהקולות. לאחר זכייתו אמר פריצקי: "זה כיף לנצח, בעיקר אחרי פייט טוב". המקום החמישי משוריין לח"כ מודי זנדברג.
במקום השישי נבחר ח"כ ויקטור בריאלובסקי. בשביעי זכה צחי שלגי. מלי בלוך-פולישוק נבחרה למקום השמיני, למקום התשיעי נבחר חן רשף ולמקום העשירי רוני בריזון. את המקום ה-11 יאייש רואה החשבון, אהוד רצהבי, ובמקום ה-12 נבחרה עורכת הדין אתי ליבני. במקום ה-13 אילן ליבוביץ'. במקום ה-14 חמי דורון. ארבעת המקומות הנוספים עד המקום ה-18: יגאל יסינוב, הראל הגולן, רונה ברדה מנוסביץ' ואדיר בנימיני.
בבחירות השתתפו 150 חברי מועצת שינוי. ההצבעה נערכה בבית מלון תל אביב על שפת הים, ולאורך כל הערב הוגשו למוזמנים קפה, עוגות, סופגניות, ואפילו ארוחת ערב. "מצבה הכלכלי של המפלגה טוב ומאפשר זאת", אמרו הנוכחים.
חברת מועצת שינוי, רוחה שבא, אמרה כי סוד ההצלחה של המפלגה הוא האיזון. "זאת מפלגת מרכז אמיתית שלוקחת גם מהשמאל וגם מהימין. מפלגה לאומית, ציונית, שחושבת על האזרח ושומרת עליו".

גם שרנסקי ממשיך

ועידת מרכז ישראל בעלייה אישרה את המשך כהונותו של השר נתן שרנסקי כיו"ר המפלגה. כמו כן, קבעה הוועידה כי המקום השני ברשימה יוענק לסגן השר יולי אדלשטיין, המשמש גם כיו"ר המרכז.
ח"כ מרינה סולודקין נבחרה למקום השלישי. למקום הרביעי נבחר ח"כ גנדי ריגר. אלי קשדן נבחר למקום החמישי.

אלון במקום הראשון במולדת

ח"כ בני אלון נבחר למקום הראשון ברשימת מולדת לכנסת. תא"ל (מיל') אריה אלדד נבחר למקום השני. למקום השלישי נבחר אורי בנק.
השלושה נבחרו על ידי 56 חברי מועצת מולדת והם ישולבו ברשימה של מפלגת האיחוד הלאומי. ח"כ אלון ישובץ כמספר שתיים, אחרי היו"ר אביגדור ליברמן. אלדד ישובץ במקום השביעי ובנק במקום העשירי.

בכתיבת הידיעה השתתפה אפרת וייס

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גילי כהן מגן
"נפעם ונרגש". לפיד
צילום: גילי כהן מגן
ארכיון ידיעות אחרונות
"נצחון גדול". פורז
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים