שתף קטע נבחר

"קח כסף – הסר מועמדות", הציע בן מנחם

כך עולה מקלטת שהגיעה ל"ידיעות אחרונות". בכירים במערכת הפוליטית: זה שוחד בחירות. בן מנחם: מה הרעש? רק עזרתי לחבר

ח"כ אלי בן מנחם (עבודה), המתמודד בפריימריס של העבודה על משבצת נציג השכונות, הציע כסף למועמד שמתחרה מולו על המקום, אם יסכים להסיר את מועמדותו. כך עולה מתמליל שיחת טלפון שהועבר ל"ידיעות אחרונות".
ביום שלישי התקשר בן מנחם למתחרהו, לב קרייסנקר, וניסה לשדל אותו להסיר את מועמדותו. קרייסנקר הקליט את השיחה בטלפון הסלולרי.
קרייסנקר נשמע בשיחה כשהוא מנסה לשכנע את בן מנחם שאין לו מה לחשוש, כי נראה שהוא מנצח בגדול. "אז למה אתה לא מוריד את המועמדות שלך? למה את סתם מטריד עכשיו?", שאל בן מנחם. קרייסנקר: "השקעתי כספים. הכל. אני בתוך העסק, אני רץ, יש לי סיכוי".
בן מנחם: "שמת 2,500 שקל, זהו, נכון? תוציא את המועמדות. תבקש מהמפלגה. אם לא, אני נותן לך את זה, ונגמר העניין. למה סתם להפריע לחבר שלך? מי החבר הכי טוב שלך? אני, נכון?" קרייסנקר: "המפלגה לא תיתן לי את הכסף". בן מנחם: " את ה 2,500? אם המפלגה לא נותנת לך, אני נותן לך את זה. מילה שלי".
קרייסנקר: "יש לי סיכויים להיות שני. זה גם משהו. זה נותן לי שיכירו אותי. אני איש שכונות. אני רוצה לעלות קצת על המפה. אני רוצה להמשיך ולהתמודד". בן מנחם: "ואתה מפריע לי. פניתי אליך כחבר. יותר לא אפנה אליך. תשאיר את המועמדות שלך, אבל תיקח בחשבון שאתה פוגע בי חברית. אם אתה לא יודע להעריך חברות, מחר אין חברות, אתה מבין את זה, נכון?"
קרייסנקר אמר אתמול כי זעם על הפנייה של בן מנחם והחליט לפרסם אותה כדי להתריע מפני שימוש באיומים ובכוח כלפי מועמדים בלתי מוכרים. עם זאת אמר כי אין בכוונתו להגיש נגדו תלונה.
בן מנחם אמר אתמול בתגובה: "הובא לידיעתי שלב במצוקה ושהוא רוצה להסיר את המועמדות. הצעתי עזרה. גם בשיחה אמרתי לו שאם יחליט להישאר – אין בעיה. אני לא מבין מה הרעש. הרי זו לא עבירה פלילית לעזור לחבר".
בן מנחם הודיע כי בכוונתו להגיש תביעת דיבה נגד קרייסנקר.
בכירים במערכת הפוליטית הגדירו את המעשה כ"שוחד בחירות". מפלגת העבודה הודיעה כי תעביר את החומר למשטרה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דרור זיסמן
בן מנחם. עזרה לחבר?
צילום: דרור זיסמן
מומלצים