שתף קטע נבחר

רובינשטיין הורה למשטרה לבדוק את "פרשת גינוסר"

המשטרה תבדוק את הטענות שהעלה שותפו העסקי לשעבר של גינוסר, כדי להחליט אם יש מקום בחקירה. לטענת השותף, גינוסר ניהל את עסקי הרשות בחו"ל וקיבל מערפאת ואנשיו עמלות של מיליוני דולרים. גינוסר: "זה רצח אופי"

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הורה היום (ו') למשטרה לפתוח בבדיקת החשדות שעלו מתחקיר "מעריב" נגד איש העסקים יוסי גינוסר. לאחר הבדיקה יוחלט האם יש מקום לפתוח בחקירה פלילית נגד גינוסר.
בראיון ל"יומן" בערוץ 1 כינה הערב גינוסר את התחקיר שפורסם אודותיו "רצח אופי מעוות". עוד אמר: "אין לי מה להסתיר. כולם ידעו שיש לי עסקים עם הפלסטינים".
הוא טען שכותבי התחקיר "לקחו גרעין של אמת ועטפו אותו בשקרים ועיוותים". הוא חזר והדגיש שלא ניהל חשבונות של הרשות הפלסטינית אלא רק תיווך בין בנקים לבין הפלסטינים. הוא סרב להציג פרטים שיסתרו את ממצאי התחקיר באומרו שמדובר בפרטים שיש לנהוג לגביהם בדיסקרטיות "כפי שנוהגים בעולם העסקים". עוד אמר, שלקח את החומר שפורסם ליועצים משפטיים "ואף אחד לא מצא בו שמץ של סטיה מהחוק".
גינוסר אמר עוד, שהכסף שהתחקיר טוען שנעלם, לא נעלם כלל. "העבירו אותם מהשקעה להשקעה. אין דולר אחד שלא הצהרתי עליו. אני לא רואה שום דבר לא תקים בהתנהלותי מול הרשות. מעולם לא העדפתי עסקה על עזרה למדינת ישראל".

התחקיר: ניהל חשבונות עבור ראשיד וערפאת

על פי התחקיר, הקים גינוסר, לשעבר מראשי השב"כ, חברת ניהול יחד עם שותפו עזרד לב וניהל את חשבונו של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, בשוויץ במהלך האינתיפאדה. לב, המסוכסך כעת עם גינוסר, טען כי גינוסר ומוחמד ראשיד קיבלו עמלות של מיליוני דולרים על ניהול החשבון ועל ביצוע עסקאות עבור ערפאת והרשות הפלסטינית.
לטענת השותף, גינוסר לא דיווח לראשי מערכת הביטחון על העברה של עשרות מיליוני דולרים מחשבון הרשות ליעדים בלתי ידועים.
במקביל לפעילותו העסקית שימש גינוסר כשליח ויועץ לראשי הממשלה בישראל. גינוסר, הידוע בקשריו הטובים עם ערפאת, ביצע שליחויות מדיניות עבור יצחק רבין, שמעון פרס, בנימין נתניהו ואהוד ברק. גינוסר נכח גם בפגישות שקיים עמרי שרון עם ערפאת, בשליחות אביו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
יוסי גינוסר. המתווך
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים