שתף קטע נבחר

ש"ס: דרעי נאבק על מיקום אנשיו

אף שהתחייב שלא להתערב בנעשה בש"ס, ביקר שלשום אריה דרעי אצל הרב עובדיה וביקש לקדם שניים מבכירי אנשיו: השר אלי סוויסה וח"כ רחמים מלול

המתח בש"ס מגיע לשיאו לקראת סגירתה של רשימת המועמדים לכנסת מחרתיים. מסע הלחצים על יו"ר התנועה, השר אלי ישי, ועל הרב עובדיה יוסף הולך ומתעצם מדי יום ובא לידי ביטוי בביקורי שליחים מטעם המועמדים וכן במשלוח של מכתבים ושל המלצות בכמויות מדהימות.
בניגוד להתחייבויות קודמות שלו שלא להתערב במאבקי הכוח בתוך ש"ס ביקר שלשום אריה דרעי אצל הרב עובדיה יוסף וביקש לקדם את עניינם של שניים מבכירי אנשיו: השר אלי סוויסה וח"כ רחמים מלול. דרעי אמר לרב כי חשוב למקם את השניים במקומות ריאליים נוכח מצבה הקשה של התנועה, שעל פי סקרים מהימנים עלולה להתרסק ולקבל חמישה שישה מנדטים.
דרעי גם ניסה לשכנע את הרב עובדיה יוסף לתת נציגות הולמת למשפחת אבוחצירא. הרב עובדיה יוסף הקשיב, אך לא נתן שום התחייבות. "בבוא הזמן נשקול בדבר", אמר שוב ושוב.
במקביל ממשיכים ערוצי הרדיו הפיראטיים להפעיל לחצים שנציג מטעמם, שמואל בו עטר, ייכלל בעשירייה הראשונה. גם בני אלבז, זמר הבית והרוח החיה בעצרות של ש"ס, טוען כי הוא מחזיק בידו הבטחה מהרב לקבל מקום ריאלי ברשימה. לחצים כבדים מפעילים גם נציגי התימנים. אלה דורשים שנציג שלהם יוכנס למקום ריאלי במקום אריה גמליאל, שעוזב את ש"ס ואת הכנסת.
הרב עובדיה יוסף ואלי ישי סיכמו ביניהם כי רשימת ש"ס לכנסת תיבחר לפי העיקרון הבא: בראש הרשימה יוצבו כל השרים וסגני השרים (חוץ מאשר אלי סוויסה, איש מחנה אריה דרעי, שלפי שעה מצוי מחוץ לעשירייה הראשונה), ואחר כך ייכנסו המועמדים האחרים – כל אחד לפי משקלו ותרומתו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דלית שחם
דרעי. לוחץ?
צילום: דלית שחם
מומלצים