שתף קטע נבחר

"שרון יציע לאולמרט ולריבלין להיות שרים"

בסביבת ראש הממשלה אומרים כי שרון לא ימנה את השרים לפי מיקומם בפריימריס "אלא לפי כישורים". עם זאת, ספק אם אולמרט יקבל תיק בכיר. לעומת זאת, מאיר שטרית שתמך בנתניהו וגם נבחר רק בעשיריה השניה, עשוי להידחק מחוץ לממשלה

למרות הישגיהם הגרועים בבחירות בליכוד, ראש הממשלה אריאל שרון יציע לאהוד אולמרט (מקום 33) ולרובי ריבלין (מקום 37) תפקידי שרים בממשלה הבאה. כך אמרו היום (ב') גורמים בסביבתו של ראש הממשלה.
בסביבתו של שרון מסבירים כי על פי חוקת הליכוד, הוא אינו מחויב למנות את השרים על פי מעמדם הפוליטי, כלומר את מי שנבחר למקומות הראשונים בפריימריס, אלא מחויב למינויים על פי כישורים מקצועיים. בהקשר זה אומרים בליכוד כי שאול מופז יהיה שר הביטחון למרות שנבחר רק למקום ה-12.
לעומת זאת, השר מאיר שטרית עשוי להידחק מהממשלה הבאה, ובכל מקרה לא יקבל תפקיד בכיר כמו שר המשפטים. אחת הסיבות: שטרית, שקיבל משרון את המינוי הבכיר למרות שהתמודד נגדו על ראשות הליכוד בפריימריס הקודמים בליכוד ב-99', העדיף לתמוך בנתניהו בבחירות הנוכחיות. בנוסף מציינים הגורמים את מיקומו הנמוך יחסית ברשימת הליכוד, המקום ה-16, וכן את העובדה שלדבריהם "שטרית לא היה שר מוצלח במיוחד, כמו שהיתה למשל לימור לבנת במשרד החינוך".
"גם לפעול בגלוי נגד ראש הממשלה וגם לא להצליח בבחירות", אמרו הגורמים ל-ynet, "זה מונע משטרית את האפשרות להמשיך לכהן כשר".
בסביבתו של שרון מעריכים כי אולמרט, שביקש את אחד משלושת התיקים הבכירים: חוץ ביטחון ואוצר, "ייאלץ לגלות גמישות לאור תוצאות הבחירות", ולהתפשר על תפקיד זוטר יותר. הגורמים מעריכים כי אולמרט, שהתמודד אף הוא ב-99' על ראשות הליכוד, נגד שרון ושטרית, עשוי לקבל את תיק המשפטים אם זה יוצע לו.
עם זאת, אולמרט אמר לאחרונה ל-ynet כי הוא אינו מעוניין בתיק המשפטים. גם גורמים בליכוד אמרו היום שנראה שאולמרט יעדיף להישאר ראש עיריית ירושלים מאשר לקבל עליו את תיק המשפטים, ממנו יהיה לו קשה לשדרג את עצמו פוליטית בליכוד.
גורמים במערכת הפוליטית העריכו היום עוד כי לאור המכה שספג רוני מילוא בבחירות לרשימת הליכוד לכנסת (מקום 47), הוא ישקול מחדש את המשך דרכו בחיים הפוליטיים. בעבר רמז מילוא כי הוא עשוי להתמודד מחדש על תפקיד ראש העיר תל אביב.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יקבל את תיק המשפטים? אולמרט
מומלצים