שתף קטע נבחר

תוצאות חלקיות: וילנאי ראשון

לאחר ספירת כ-70% מהקולות ממוקם מתן וילנאי במקום הראשון בפריימריס של העבודה לכנסת. אחריו ממוקמים אברהם בורג ודליה איציק, שדילגה על פני יולי תמיר. קרב על מקום משוריין לאשה בין יעל דיין לקולט אביטל. ביילין עשוי להידחק למקום לא ריאלי

לאחר ספירת כ-70% מכלל קולות המצביעים בפריימריס במפלגת העבודה עולה כי מתן וילנאי, מוביל במקום הראשון בפער גדול על אברהם בורג שממוקם במקום השני, ובמקום השלישי דליה איציק, שדילגה על פני יולי תמיר.
שלושת המדורגים הראשונים ברשימה ימוקמו אחרי שלושת המקומות הראשונים המשוריינים ליו"ר המפלגה, עמרם מצנע, לבנימין בן אליעזר ולשמעון פרס.
לאחר המקום השביעי, המשוריין למזכ"ל המפלגה, אופיר פינס מדורגים כעת בהתאמה: אפרים סנה, יולי תמיר, המועמד החדש: יצחק הרצוג, חיים רמון, דני יתום, אברהם שוחט, הסופר אלי עמיר. המקום ה-11 משוריין לרב מיכאל מלכיאור.
אביטל נאבקת על המקום המשוריין לנשים (16), עם חברת הכנסת יעל דיין. המאבק בין השתיים צמוד. יוסי ביילין ואיתן כבל נדחקים למקומות לא ריאליים, לאחר כל נציגי המחוזות המשוריינים. הסופר אלי עמיר מוביל כעת על פניהם במקום ה-15.
להלן הרשימה כפי שהיא מסתמנת כעת, עד המקום ה-25.

1. עמרם מצנע
2. בנימין בן אליעזר
3. שמעון פרס
4. מתן וילנאי
5. אברהם בורג
6. דליה איציק
7. אופיר פינס
8. אפרים סנה
9. יולי תמיר
10. יצחק הרצוג
11. חיים רמון
12. דני יתום
13. אברהם שוחט
14. מיכאל מלכיאור
15. אלי עמיר
16. יעל דיין או קולט אביטל
17. שלום שמחון (מושבים)
18. אורית נוקד (קיבוצים)
19. אלי בן מנחם (שכונות)
20. ג'אלב מג'דאלה
21. סלאח טריף (דרוזים)
22. סופה לנדבר (עולים)
23. וייצמן שירי (נגב-דרום)
24. אבי יחזקאל (מרכז)
25. אפי אושעיה (שרון-שומרון)
מספירת הקולות עולה גם כי נציג הצעירים (33) יהיה ליאור שטרסברג, נציג מחוז דן (28) - רונן צור, נציגת ירושלים (32) - אורנה אנג'ל, נציג הצפון (29) - דרור ללוש, נציג מחוז ת"א (30) - דני קורן.

וילנאי: מרוצה מרשימת העבודה המסתמנת

מתן וילנאי הביע שביעות רצון מהרשימה המסתמנת. בהתייחסו למאבקי המחנות במפלגה אמר וילנאי, "אין מחנות, יש רק את מפלגת העבודה". הוא הוסיף ש"כעת לא מתעסקים בתפקידים אלא בעבודה ואני משוכנע שננצח בבחירות".

54% הצביעו

ההצבעה בבחירות המקדימות לרשימת מפלגת העבודה לכנסת הסתיימה אמש בסביבות השעה 21.00. 350 הקלפיות ברחבי הארץ נפתחו אתמול (ב') בשעה 10.00 בבוקר.
כ-60 אלף איש, המהווים כ-54% מכלל מתפקדי המפלגה, מימשו את זכות ההצבעה. בתל אביב נרשמו אחוזי ההצבעה הגבוהים ביותר: 68%. במושבים הצביעו 65% ממתפקדי המפלגה, בקיבוצי התק"ם עמד אחוז ההצבעה על 60% וכך גם במחוז דן. בחיפה הצביעו 53% מבעלי זכות הבחירה, בדרום הצביעו 52%, במרכז הצביעו 50%, בירושלים הצביעו 46%, במגזר הדרוזי עמד אחוז ההצבעה על 42% ובמגזר הערבי הצביעו 40%.
במרכז המפלגה הביעו שביעות רצון מאחוזי ההצבעה.

הלילה: חברי הכנסת נשארו בבית

עם סגירת הקלפיות בחצות, לא טרח אף אחד מחברי הכנסת של העבודה והמתמודדים האחרים להגיע לאולם הכנסים בסמינר בית ברל בכפר סבא, משום שטרם נודעו תוצאות האמת. בשל כך, נשאר האולם שיועד לחגיגות בשיממונו, שעה שעשרות עיתונאים עומדים לבדם וממתינים לקבלת תוצאות האמת. "אין כאן שום דרמה", ציין אחד הנוכחים במקום, "הרשימה הזו לא מעניינת, כי היא הולכת אל האופוזיציה. בסיבוב הזה אין סיכוי לנצח את הליכוד ולכן אין סיבה למסיבה".
למרות האדישות שלכאורה נרשמה בשטח, חברי כנסת המתמודדים שמקומם ברשימה אינו מובטח - לא עצמו עין כל הלילה. נודע כי כמה מהם היו צמודים בביתם לשידורי החדשות וקווי הטלפון, באמצעותם התעדכנו בתוצאות הזורמות מכל קלפי וקלפי.
בשעות הלילה נמסר מחברת "אמן" המעבדת את נתוני ההצבעה על תקלה במחשבים שהאיטה את קצב קבלת התוצאות ולכן עד לשעה 4:00 לפנות בוקר נספרו כ-34 קלפיות בלבד.
עם פירסום רשימת העבודה המלאה לכנסת יגיע היום יו"ר מפלגת העבודה עמרם מצנע לבית ברל לנאום שיסכם את הפריימריס. הוא יעשה זאת יחד עם הנבחרת שתוביל את מפלגת העבודה בארבע השנים הקרובות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
וילנאי. מוביל במקום הראשון
צילום: זום 77
צילום: חיים זיו
תמיר. מקום תשיעי
צילום: חיים זיו
צילום: מיכאל קרמר
הסופר אלי עמיר. בדרך לכנסת?
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים