שתף קטע נבחר

הנגבי מתחייב: לא אפרסם הבטחות למינויים פוליטיים

לאחר שכבר נבחר למקום הראשון ברשימת מועמדי הליכוד לכנסת, ולאחר שעיתון פנימי במפלגה חשף את ההבטחות שפיזר השר הנגבי לתומכיו, הצהיר הנגבי לבסוף כי יימנע מהבטחות למינויים פוליטיים עבור מי שיתמכו בו

השר צחי הנגבי התחייב היום (ג') בפני ועדת הבחירות המרכזית, כי יימנע מלפרסם הבטחות למינויים פוליטיים. למעשה ההתחייבות אנה רלבנטית, כיוון שהבחירות לרשימת הליכוד כבר התקיימו, והבטחותיו של הנגבי למינויים פוליטיים כבר פורסמו.
ועדת הבחירות המרכזית דנה בדרישת התנועה לאיכות השלטון, לאסור על הנגבי להבטיח לבוחרי הליכוד, כי יקצה להם מינויים במשרדי הממשלה אם יצביעו עבורו בבחירות לליכוד. זאת בעקבות ידיעה בעיתון פנימי של הליכוד, בה התהדר הנגבי בתואר "אלוף המינויים הפוליטיים", כפי שפורסם לראשונה ב-ynet.
התנועה לאיכות השלטון עתרה בנושא לוועדת הבחירות המרכזית, בראשות שופט בית הדין העליון מישאל חשין. הנגבי הצהיר בפני השופט שהוא מתחייב להמנע מתעמולת בחירות אסורה, ובכלל זה להבטיח מינויים פוליטיים אם הליכוד יעלה לשלטון.
הדיון בעתירה נערך למעשה לאחר שהנגבי כבר נבחר למקום הראשון ברשימת הליכוד לכנסת, עובדה שעשויה להביא למינויו לתפקיד שר בכיר. הרושם שנוצר הוא, שהעתירה נדונה לאחר שהפרסום בעיתון הפנימי של הליכוד כבר השיג את מטרתו.
עו"ד ברק כלב, מהתנועה לאיכות השלטון, אמר ל-ynet, כי "כרגע, כשברור שדברים כאלה אסורים, לא ניתן לצערנו לתקן את הנזק שכבר נעשה". הוא הוסיף, כי "לעצם העניין, המסר של יו"ר ועדת הבחירות המרכזית הוא, שאסור להבטיח הבטחות למינויים פוליטיים במסגרת מערכת בחירות. גם הנגבי מבין זאת היטב, כפי שעולה מן ההצהרה שנתן במסגרת הדיון ונרשמה בפרוטוקול. אנו משוכנעים שהמפלגות השונות למדו את המסר ואולי כך נציג מערכת בחירות נקייה יותר".
הנגבי הודה בדיון, שידע על הפרסום ואף מסר את תגובתו בעניין. גורמים בעיתון בו פורסמו הדברים לגבי הנגבי אמרו ל-ynet, כי לא מדובר במודעה, ונראה שאנשים מטעמו של הנגבי, באישורו ומתוך קשר אתו, הכניסו את הפרסום לעיתון.
גם מתגובת לשכת הנגבי עולה כי הדיון לאחר הפריימריס בליכוד הוא חסר טעם: "השר ביקש כי כל העתירות של התנועה לאיכות השלטון תימחקנה, שכן הבחירות בליכוד הסתיימו ולא צפויים פרסומים כלשהם מטעמו בכל הנוגע לבחירות הפנימיות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
הנגבי. התחייב באיחור
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים