שתף קטע נבחר

שרון שולח מסר: אולמרט מונה ליו"ר מטה הבחירות

המינוי נועד להעביר מסר למחנה נתניהו, מסבירים בסביבתו של שרון, כי מיקומם הנמוך של מקורבי שרון לא ישפיע על המינויים. "היה ברור שמישהו הוציא עלי חוזה", אומר אולמרט ל-ynet בעקבות פגישתו עם שרון

ראש הממשלה אריאל שרון החליט למנות את ראש עיריית ירושלים אהוד אולמרט, מקורבו שהגיע רק למקום ה-33 בפריימריס, לתפקיד יו"ר מטה הבחירות. השניים נועדו אחר הצהריים (יום ג').
בסביבתו של שרון אומרים כי הוא מאותת לחבריו כי הוא אינו כפוף לכל שיקול פוליטי, אלא לשיקולים עניניים בלבד בנושא מינויים - למטה כמו גם לממשלה. לדברי הגורמים, "מי שסברו כי מקומם הגבוה ברשימה יהיה משמעותי לגבי עתידם הפוליטי - צריכים לדעת כי ידיו של ראש הממשלה אינן כבולות". מינויו של אולמרט הוא לפיכך בגדר הצהרת כוונות משותפת לשני הצדדים לגבי המשך הדרך.
אולמרט מצידו, אינו פוסל על הסף (כפי שפסל בעבר) תיק בכיר שאינו תיק החוץ או האוצר. נראה כי בתום הפגישה ביניהם, הצליח ראש הממשלה להפיג את חששותיו של אולמרט שמיקומו ברשימת הליכוד לכנסת יפגע בסיכוייו להתמנות לתפקיד של שר בכיר בממשלה הבאה.
אולמרט עצמו אמר ל-ynet: "היתה פגישה טובה מאד ובעקבותיה החלטתי לא לשנות את ההחלטה שכבר קיבלתי, לחזור לזירה הלאומית". למרות המינוי לתפקיד יו"ר מטה הבחירות, הבהיר אולמרט כי לא הובטח לו דבר בנוגע לתיקים ומינויים עתידיים. גורמים בסביבת ראש הממשלה אמרו ל-ynet כי ברור שלא ניתן לדבר בשלב זה על תיקים, בשעה שטרם ברור מה יהיה גודלה של מפלגת העבודה והליכוד והאם תהיה ממשלת אחדות.
"באופן טבעי המיקום הזה איכזב אותי, אם כי צריך לזכור שמבחינת מספר הקולות נבחרתי למקום ה-17. ולמרות שגם הוא אינו משביע רצון, היה ברור שמישהו פה הוציא עלי חוזה", דברי אולמרט, תוך רמז עבה לבנימין נתניהו.

ולמרות זאת, אולמרט מערער

אולמרט, פנה היום לבית הדין של התנועה בטענה לפיה משום שחלק מהנשים שנבחרו נכנסו לרשימה ללא שימוש בשיריון, יש לשדרג את מקומו בדירוג ולהעלות אותו מהמקום ה-33 למקום גבוה יותר. גם חבר הכנסת זאב בוים פנה לועדת הבחירות של התנועה בטענה דומה.
חבר הכנסת איוב קרא, שהיה הנפגע העיקרי מחסימת השיריונים לחברי הכנסת המכהנים, הגיש עתירה לבית הדין של תנועת הליכוד ובה הוא תובע להכיר בו כנציג משבצת המגזר הלא יהודי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אולמרט עם שרון. הוציאו עלי חוזה
צילום: רויטרס
מומלצים