שתף קטע נבחר

פעיל כך לשעבר מרזל - במקום 2 ב"חירות"

ח"כ קליינר החליט לבחור במרזל, תושב תל רומידה ובעל עבר של חברות ב"כך", לאחר שקיבל סירוב מהמרגל ג'ונתן פולארד. מרזל ל-ynet: "אני התשובה לטיבי ובשארה"

פעיל הימין ברוך מרזל, איש כך לשעבר, הצטרף היום (ג') ל"חירות", מפלגתו של חבר הכנסת מיכאל קליינר כמספר 2 ברשימה. המינוי טעון עדיין אישור של ועדת הבחירות המרכזית, שתדון בנושא בסוף השבוע.
לפני מספר שבועות פנה ח"כ קליינר למרזל, לאחר שקיבל תשובה שלילית מהמרגל היהודי ג'ונתן פולארד, הכלוא בארצות הברית. הערב הודיע מרזל לקליינר כי יקבל את המינוי.
מרזל, תושב תל רומידה בחברון ואב ל-9, שימש כעוזר הפרלמנטרי של הרב מאיר כהנא כשנכנסה "כך" לכנסת בשנת 84'. הוא שימש כאחד מראשי התנועה בעקבות הירצחו של כהנא ואף עמד בראש הרשימה לכנסת בשנת 92', כשנפסלה כתנועה גזענית.
בשבועות האחרונים הוגבלה תנועתו למשך חצי שנה, בעקבות ארועים אלימים שבהם היה מעורב במהלך פינוי המאחז הבלתי חוקי בחוות גלעד שבשומרון. למרזל יש מספר הרשעות, ובהן תקיפת פייסל חוסייני, מי שהיה מחזיק תיק ירושלים ברשות הפלסטינית. וכן תקיפת נשיא המדינה לשעבר, עזר וייצמן, במהלך ביקור בחברון. מרזל התנפל עליו וקרא לעברו: "אתה בוגד, משתף פעולה עם אש"ף ומשתף פעולה עם האוייב".
ברוך מרזל אמר ל-ynet בעקבות מינויו: "אני התשובה האמיתית לאחמד טיבי ולעזמי בשארה. צריך להפסיק את ההשתוללות של אויבי ישראל בכנסת".
ואילו ראש מפלגת חירות, ח"כ קליינר, מבהיר: " אני בעד טירוף של אנשים שדוגלים בארץ ישראל, ולא כמו מפלגת האיחוד הלאומי שכאילו דוגלת בארץ ישראל אך מוכנה להגיע לפשרה". על התהייה בדבר הבעייתיות בחברותו של מרזל השיב קליינר: "הדבר הבעייתי הוא אחמד טיבי ועזמי בשארה, שהם נגד מדינה יהודית ואילו ברוך מרזל הוא אדם פטריוט. גם ראש הממשלה אריאל שרון היה בשלומציון - והיום הוא בליכוד".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
מרזל. מספר שתיים
צילום גלי תיבון
אתר הכנסת
קליינר. פולארד אמר לא
אתר הכנסת
מומלצים