שתף קטע נבחר

רצח הודיה: אביה של הודיה נשלח לבדיקה פסיכיאטרית

הבדיקה תקבע האם אלי פימשטיין כשיר לעמוד לדין בגין רצח בתו. ארגון זק"א: נתבע מהאב פיצויים בסך מיליון שקל, בגלל הנזק שנגרם למתנדבים. אתמול הובאה הודיה ז"ל למנוחות ואמה ספדה לה: "הכתובת היתה על הקיר"

אלי פימשטיין, אביה של הפעוטה הודיה קדם פימשטיין ז"ל, צפוי להישלח כבר הלילה (ה') לבדיקה פסיכיאטרית. זאת לאחר שהשופט נועם סולברג קיבל את בקשת עורך דינו של פימשטיין, שרון קינן, לשלוח אותו להסתכלות כדי לקבוע האם הוא כשיר לעמוד לדין בגין הרצח. מעצרו של פימשטיין, שהודה ברצח, ואף שיחזר אותו, הוארך ב-12 ימים.
עורך הדין קינן אמר הלילה ל-ynet כי "לאור ההתרשמות שלי ממנו, נראה לי שאלי זקוק לבדיקה רפואית. היה לי קשה לשוחח איתו, קשה להבין מה הוא אומר. הוא זקוק בדחיפות לבדיקה, במיוחד לאור הדברים שמסר לי על האירוע ולאור עברו".

המתנדבים נגד האב

בתוך כך מתכוונים בארגון זק"א להגיש היום (ה') תביעה בסך מיליון שקל נגד אלי פימשטיין. הארגון יתבע את פימשטיין בגין נזק נפשי וכספי שנגרם למאות מתנדבי הארגון, שהופעלו בשלושת ימי החיפושים אחר הודיה ז"ל.
"אנחנו כל הזמן נמצאים באירועים, בפיגועים, אבל פה מדובר במקרה מיוחד מבחינת ההשפעה שלו על המתנדבים", אמר ל-ynet יו"ר הארגון, יהודה משי-זהב. "במשך שלושה ימים עבדו מאות מתנדבים בשטח, אנשים שעזבו את עבודתם ולא חזרו הביתה ונתנו את כל הנשמה שלהם, והאמינו לאלי. אבל מה שהוא נתן זו סטירה נפשית וניצול של הרגש. אין פגיעה חריפה מזו".
משי-זהב הוסיף ואמר כי לאחר שהתברר שאלי פימשטיין חשוד ברצח בתו, חבריו פנו למשטרה בבקשה "שייתנו להם את האבא לחצי שעה", כדי שהמתנדבים יכלו עליו את זעמם. המשטרה סירבה, כמובן, לבקשה.

המשטרה: "האב היה החשוד המיידי"

אתמול בבוקר הודה אלי פימשטיין ברצח בתו הודיה ושיחזר את המעשה. מהחקירה עולה, כי האב תכנן את הרצח מראש וחפר את הבור בו קבר את בתו כבר לפני כחודש. ביום רביעי שעבר הוא הגיע שוב לבור כדי לוודא שהוא לא נסתם, בדק את מידותיו והעמיק אותו במקצת. בשבת בבוקר הוא הטביע את בתו באמבטיה והחזיק את ראשה מתחת למים במשך כארבע דקות. לאחר מכן הוא הכניס את גופתה לתרמיל ויצא לעבר החורשה בה חפר את הבור.
המשטרה הצליחה לפצח את הפרשה לאחר שביום שלישי קיבלה עדות מאדם שראה את האב בוחן את הקבר ביום רביעי (לפני שבוע), ורק לאחר ששמע על הפרשה בתקשורת, קישר בין הדברים ויצר קשר עם המשטרה דרך תושב עמינדב.
ניצב משנה שאול נעים, ראש אגף החקירות במחוז ירושלים, אמר כי "מדובר באחד האירועים הקשים ביותר שהיו במחוז שלנו מבחינת החקירה. מרגע שנעלמה הילדה הוקם צוות מיוחד בראשות סגן ניצב נובי דובוב. מייד חשדנו באב. עם הרבה סבלנות הצלחנו לפצח את הפרשה".
אלי פימשטיין נחקר במשטרה ביום שלישי עד סמוך לחצות. שעה לפני כן הודיע לו החוקרים כי גופת בתו נמצאה, ולמרות זאת המשיך להכחיש כי רצח את בתו. רק היום בשעות הבוקר המוקדמות נשבר אלי והודה בפני החוקרים בדבר הרצח.
בעקבות הודאתו נלקח פימשטיין לשחזור. בסביבות השעה 9:30 בבוקר החל השחזור בביתו של האב ברחוב בורוכוב שבשכונת קרית יובל בירושלים. עוד קודם לשחזור דאגו השוטרים להוריד את הסרטים שמסמנים את הזירה בה נמצאה גופתה של הודיה, מחשש שאם יראה האב את הסרטים, הוא יסתגר שוב - והחקירה תיתקע.
האב, שלווה בשוטרים רבים, הוביל אותם למקום מציאת גופתה של הודיה בבור ליד מושב עמינדב. במשך קרוב לרבע שעה עמד האב ודיבר עם השוטרים, ולאחר מכן נלקח בחזרה לביתו, שם נערך שחזור נוסף ומשם הועבר להמשך החקירה.
בצהריים הוארך, כאמור, מעצרו של אלי פימשטיין בבית משפט השלום בירושלים ב-12 יום, בהסכמת פרקליטו, והוא נשלח לבדיקה פסיכיאטרית שאמורה לקבוע אם הוא כשיר לעמוד לדין. סניגורו של פימשטיין, עו"ד שרון קינן, אמר לאחר הדיון: "טרם הספקתי לשוחח עימו ולא ידוע לי מה הוא טוען. נראה לי שהוא זקוק כעת לבדיקה רפואית".

האם בהלוויה: "הכתובת היתה על הקיר"

הודיה קדם-פימשטיין, בת השנה ועשרה חודשים, הובאה למנוחות בצהריים בבית העלמין בגבעת שאול בירושלים. מסע ההלוויה, בו השתתפו מאות בני אדם, היווה את סופה של הטרגדיה הנוראה. האב לא הורשה להשתתף בהלוויה, וגם רבים מקרוביו העדיפו שלא להגיע, בעצת עורך דינו של אלי פימשטיין.
האם, רוני קדם, ספדה לבתה בדמעות: "הייתי מחבקת אותך, ואומרת כמה אני אוהבת אותך. היית עונה לי, 'אני אוהבת אותך יותר'. איך אהבת שאני שרה לך", אמרה האם ושרה את השיר שאהבה בתה. "עכשיו אני רוצה לצרוח, בואי! בואי הביתה! הכתובת היתה על הקיר! הייתי שפוטה שלך הודיה, עכשיו אני במאסר עולם. רציתי לעשות את מה שטוב בשבילך, התייעצתי עם רבנים ופסיכולוגים, אני יודעת שאת מלאך ושלא היית שייכת לכאן בכלל".
דודה של הודיה, אודי קדם, אמר בהלוויה: "הודיה היא קרן האור שאיחד את כולנו והמלאך שאיחד את כל עם ישראל. לעתים שואלים מה היא ציונות, ההתאחדות של כל עם ישראל בפרשה - זאת היא ציונות". בתום הלוויה, התעלפה רוני קדם לתוך קבר בתה. בני המשפחה אחזו ברוני ותמכו בה. עם תום ההלווייה נסעה רוני לבית הוריה בירושלים והחלה לשבת שבעה על הודיה.

בהכנת הידיעה השתתפו לימור שמואל וגלי תיבון

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
קברה של הודיה קדם פימשטיין ז"ל
צילום: גלי תיבון
צילום: גלי תיבון
האב משחזר את הרצח
צילום: גלי תיבון
הודיה ז"ל. האב הודה ברצח
צילום רפרודוקציה: דן בלילטי
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
"נתנו את הנשמה". יו"ר זק"א, משי זהב
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים