שתף קטע נבחר

סקר: הליכוד איבד חמישה מנדטים

סקר "ידיעות אחרונות": מכה קשה לליכוד בעקבות הפריימריס. התחזקות לגוש השמאל, שמתקרב לראשונה להשגת גוש חוסם

לראשונה זה שבועות רבים מצביע סקר "ידיעות אחרונות" בביצוע מכון דחף של מינה צמח על ירידה בכוחו של הליכוד.
מדובר בסקר הראשון שנערך מאז הפריימריס במפלגות השונות, והוא מצביע על תזוזה אפשרית בחלוקה בין הגושים.
הנתון המשמעותי ביותר הוא החלשתו של הליכוד שמקבל כעת רק 33 מנדטים, לעומת 38 בסקר הקודם. עדיין, מדובר בהתחזקות של ממש לעומת הכנסת הנוכחית בה יש לליכוד 19 ח"כים, ואולם נראה כי הפריימריס בליכוד השפיעו לרעה על המפלגה. המנדטים עברו ככל הנראה לעבודה, שינוי, עם אחד והאיחוד הלאומי.
העבודה לא התחזקה בעקבות הפריימריס ונשארת על 21 מנדטים כמו בסקר הקודם, ואולם ייתכן שהיא קיבלה קולות מהליכוד, ואיבדה אותם למרצ, שעלתה משבעה מנדטים בסקר הקודם לתשעה.
ש"ס נשארה על 9 מנדטים, שינוי עלתה במנדט אחד ל-12 וכך גם האיחוד האיחוד הלאומי שמקבלת 8 מנדטים. יהדות התורה נשארה על 5. המפד"ל מתחזקת מעט ומקבלת כעת 4-5 וכך גם עם אחד שמקבלת 3-4. ישראל בעליה נחלשה ואיבדה מנדט וכעת יש לה רק 3. המפלגות הערביות מקבלות 11 ועלה ירוק מקבלת לראשונה מנדט אחד, עדיין מתחת לאחוז החסימה העומד על שני מנדטים.
מניתוח חלוקת הגושים עולה כי עמרם מצנע מתקרב כעת לראשונה לחלומו הגדול: השגת גוש חוסם של 60 מנדטים. לעבודה+מרצ+ערבים+עם אחד+שינוי ואולי גם עלה ירוק - יש כעת 56 עד 58 מנדטים.

נתוני הסקר מבוססים על תגובותיהם של 550 אנשים, מדגם מייצג של האוכלוסיה הבוגרת בישראל שרואיינו אתמול. טעות הדגימה המירבית 4.2%.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מאבד מנשטים. שרון
צילום: איי פי
סקר הבחירות
מומלצים