שתף קטע נבחר

אבו עלא לוחץ על האירופאים לקדם את "מפת הדרכים"

בפגישות בצרפת ממשיך יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית במאמצים לשכנע את האיחוד האירופי לפעול לאמץ את תוכנית מפת הדרכים האמריקנית ולא לדחות את הדיון הקרוב בנושא בפורום הרביעיה

יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית, אבו עלא, ממשיך במאמציו לשכנע את האיחוד האירופי לפעול לאימוץ תוכנית מפת הדרכים האמריקנית בהקדם.
לאחר פגישה אתמול עם ראש ממשלת צרפת דומיניק דה וילפן, נפגש היום (ד') אבו עלא בארמון האליזה עם נשיא צרפת, ז'אק שיראק. אבו עלא ושיראק דנו במצב בשטחים, בעיקר בקיפאון המדיני ובניסיונות של ארה"ב וישראל לדחות את הדיון במפת הדרכים, שאמור להתקיים בשבוע הבא בוושינגטון על ידי הקוורטט (הרביעיה), פורום הכולל את מזכיר המדינה קולין פאוול, מזכ"ל האו"ם קופי אנאן, שר החוץ הרוסי איגור איוואנוב ובכיר מהאיחוד האירופי.
אבו עלא ביקש משיראק שיפעל לכך שהאיחוד האירופי יקבל את מפת הדרכים ולכך שהרביעיה לא תיכנע ללחצים הישראלים-אמריקנים לדחות את הדיון.
אבו עלא אמר לשיראק כי אם יידחה הדיון, יהיו לכך השלכות קשות וכי הדחייה תסתום את הגולל על התקווה לצאת מהמשבר הקשה בתהליך המדיני ותביא להמשך שפיכות הדמים. אבו עלא הבהיר לצרפתים כי הפלסטינים מוכנים לחידוש ההידברות המדינית באופן מיידי וכי המדיניות האלימה והתוקפנית של ישראל לא תביא לביטחון וליציבות.
אבו עלא דן עם שיראק גם ביחסים בין הרשות לצרפת וציין את תמיכתה של צרפת בבניית חברה אזרחית דמוקרטית ברשות. אבו עלא אמר עוד כי בשעה שבישראל מתקיימים "פסטיבלים" לקראת הבחירות הכלליות, מונעת ישראל מהפלסטינים, באמצעות הנוכחות הצבאית שלה בשטחים, מלקיים את הבחירות שלהם.
אבו עלא הגדיר את הדמוקרטיה הישראלית "מזויפת" ותקף את המצעים הגזעניים של חלק מהמפלגות בישראל, הקוראים באופן פומבי לגירוש הפלסטינים ממולדתם. הוא קרא לחברי הפרלמנט הצרפתי לפעול לגינויה המערכת הפוליטית הלא-דמוקרטית הישראלית והכחיש את הטענות על התערבות פלסטינית בבחירות בישראל.
כמו כן הוא התלונן כי ישראל אינה מאפשרת את המשך פרלמנטריים רגילים אצל הפלסטינים, ע"י מניעת חברי הפרלמנט הפלסטיני מלהגיע לישיבות הפרלמנט.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
הדמוקרטיה הישראלית "מזויפת". אבו עלא
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים