שתף קטע נבחר

דן מרידור יתכנן את "היום שאחרי" בליכוד

ראש הממשלה וצוות הקמפיין שלו הציגו את הרכב מטה הבחירות. על פי גורמים בסביבת ראש הממשלה, שרון החליט למנות את מרידור כדי למשוך את הקולות המתונים מהמרכז ושמאלה

ראש הממשלה, אריאל שרון, הודיע על מינוי הבכירים למטה הבחירות שלו: השרה לימור לבנת תשמש יו"ר מטה ההסברה, השר דני נווה ישמש ראש מטה יום הבחירות ו"הקלף המתון" - דן מרידור מונה לראש צוות תכנון המדיניות לממשלה הבאה בראשות שרון.
במטה שרון מסבירים כי מרידור יעסוק בהתוויית מדיניות הממשלה ליום שאחרי הבחירות, ובמסגרתה יגבש את סדר היום של הממשלה הבאה, בנושאים המדיניים-ביטחוניים. בנוסף יעסוק מרידור בגיבוש סדר היום הכלכלי חברתי. במטה שרון אומרים כי תפקידו של מרידור יהיה בגדר עבודת מטה אישית לראש הממשלה, אך לא ניתן להתעלם מן העובדה שעבודת המטה האישית נועדה לשרת את שרון הסברתית בהתמודדות מול מפלגת העבודה.
שרון שוחח הבוקר עם מרידור בנושא. מטרת המינוי של מרידור המתון כראש המטה המדיני, נועדה על פי ההערכות, למשוך בוחרים ממפלגת העבודה ועמרם מצנע לליכוד, תוך קריצה לקולות הבוחרים שתמכו בעבר במפלגת המרכז.
מרידור, שהודיע בשבועות האחרונים על חזרה לליכוד, לאחר התלבטות לגבי המשך דרכו הפוליטית, לא התמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת, אך למרות זאת, בכוונתו לקחת תפקיד פעיל בקמפיין הבחירות של ראש הממשלה. בשבועות האחרונים שוחח מקורבו של שרון, עו"ד מוטי ברקוביץ', עם מרידור על האפשרות שיהיה מועמד הליכוד לתפקיד ראש עיריית ירושלים, אם אולמרט יעזוב את התפקיד.
בערב יתקיים מעין "גיבושון" של ראש הממשלה עם 40 המועמדים הראשונים ברשימת הליכוד לכנסת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מרידור. קלף מתון
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים